Michal Blaško / /
Každý z nás má nejakú predstavu o tom, ako by mal vyzerať náš život. Stále sú tu však veci, ktorým veríme a automaticky sme ich začali pokladať za pravdivé. Možno aj to je dôvod, prečo nakoniec nežijeme tak, ako sme si predstavovali.

Stretávate sa aj vy s ľuďmi, ktorí majú na veci väčšinou negatívne názory? Často si tieto názory osvojíme a na dlhý čas nie je cesty späť. Pripravili sme pre vás článok, kde odborník a tzv. lifecoach, Mark Chernoff radí, ako čeliť niektorým potenciálne škodlivým klamstvám. Ktorým z nich ste do teraz verili aj vy?

Byť sám znamená byť osamotený

klamstva2
williamrjcourtland.com

Ak momentálne nemáte partnera, a teda ste „single“, neznamená to hneď, že sa v živote cítite osamelo. Byť sám nikdy nespôsobí taký pocit osamelosti ako keď ste v nefungujúcom vzťahu. Ak sa už vo vzťahu necítite dobre, mali by ste nejaký čas stráviť so sebou. Doprajte si oddych, začnite znovu robiť veci, ktoré ste predtým mali radi, no kvôli partnerskému životu ste sa ich museli vzdať. Oceňte sami seba. V budúcom vzťahu vám takáto „lekcia“ môže byť veľmi nápomocná.

Šťastie prichádza vtedy, ak máte všetko, po čom ste túžili

Byť šťastný neznamená viac netúžiť po niečom inom. Znamená to, že ste vďační za to, čo máte a trpezlivo čakáte na to, čo ešte len príde. Niekedy sa až príliš snažíme dosiahnuť veľké ciele a popri tom zabúdame na maličkosti, ktoré dodávajú životu to povestné čaro. Skúste oddnes oceniť maličkosti. Toto sú tie staré dobré časy, na ktoré budete v budúcnosti spomínať a nikto predsa nechce ľutovať nejaké premárnené roky.

Bolesť je niečo, čo môžete vidieť

klamstva3
theodysseyonline.com

Nikdy nepodceňujte bolesť človeka, pretože úprimne, každý z nás sa s ňou niekedy potýka. Niektorí ľudia ju však dokážu lepšie skrývať a nikdy neviete, čo sa deje za zatvorenými dverami. To, že budete niekoho súdiť, vás oberá o čas a energiu. Ak ste však k ostatným kritickí, zrejme máte dostatok voľného času. Využite ho inak a urobte radšej niečo zmysluplnejšie.

Život je nalinkovaný a má sa uberať určitou „správnou“ cestou

Nezabudnite, že vždy máte v živote na výber. Vždy sa môžete sami dobrovoľne rozhodnúť, akou cestou sa vyberiete. Nepozerajte sa na to, aký váš život mal byť, snažte sa pracovať na tom, aby bol taký, ako chcete vy. Nemôžeme žiť sny našich rodičov a nemôžeme sa pozerať na to, čo by sa malo a čo nemalo. Každý z nás je jedinečná osobnosť a strojcom svojho šťastia. Zmeňte to, čo môžete zmeniť a zmeňte svoje myslenie ohľadom toho, čo zmeniť nemôžete.

Musím sa správať tak, ako sa odo mňa vyžaduje

klamstva4
buzzkenya.com

Keď sa prestanete porovnávať s inými ľuďmi a nebudete si neustále opakovať, že by ste sa mali zmeniť, vtedy nájdete skutočný pokoj a zmierenie. Nikto iný váš život nežije za vás a teda sa nesnažte na niekoho sa podobať.

Len pár ľudí žije naozaj skvelý život

Ak sa každé ráno zobudíte a poviete si: „Dnes bude skvelý deň“, každé poobedie si poviete: „Dnes je skvelý deň“ a každý večer si poviete: „Dnes bol skvelý deň“, jedného dňa, mnoho mesiacov a rokov od tejto chvíle sa pozriete späť a poviete si: „Áno, žil som skvelý život.“

Ťažké a zlé dni sú nepotrebné

klamstva5
motivationalmemo.com

Niekedy musia byť veci najskôr zlé, aby sa z nich mohli stať tie dobré. Občas budete musieť naraziť na nesprávnych ľudí, občas sa budete cítiť na nič, no toto všetko vám v živote dodáva silu. Stretnete ešte veľa ľudí, ktorých nebudete mať radi, no medzi nimi stretnete aj človeka, ktorého si obľúbite a takisto prekonáte ešte veľa problémov, kým sa stane zase niečo dobré. Koniec koncov, toto je práve to celoživotné vzdelávanie.

Byť silný znamená necítiť bolesť

V skutočnosti sú najsilnejší práve tí, ktorí dokážu bolesť prijať, vysporiadať sa s ňou, poučiť sa a do budúcna z nej vyťažiť čo najviac. Všetko je to o tom priznať si, že nás niečo trápi a požiadať o „oddychový čas“. Keď bolesť prekonáte, vrátite sa späť do „ringu“, silnejší ako nikdy pred tým.

Keď nemáte iné východisko, predstierajte

klamstva6jpg
linkedin.com

Keď sa pred tým, ako niečo poviete, zamyslíte nad tým, čo skutočne cítite, budete potrebovať omnoho menej slov. Predtým, než poviete: „Ľúbim ťa“, buďte naozaj zamilovaní. Predtým než poviete: „Ďakujem,“ úprimne cíťte vďačnosť a predtým, ako poviete: „Je mi to ľúto,“ buďte naozaj pokorní.

Snívať svoje sny je strata času

Najväčšie a najkrajšie dary sú pre oči neviditeľné, no dokážeme ich cítiť srdcom. To, čo vidíme, je zvyčajne len malý zlomok z toho, čo je naozaj možné. Vidíme len to, čo je nevyhnutné, no mali by sme sa pozerať hlbšie pod povrch. Tam niekde sa nachádza to, po čom túžite. Stačí, aby boli vaše sny dostatočne veľké na to, aby sa stali skutočnosťou.

Pozri aj: PREČO INTELIGENTNÍ ĽUDIA NEMÔŽU NÁJSŤ ŠŤASTIE, ANI KEĎ SA TAK VEĽMI SNAŽIA

interez.sk (Lucia M.), brightside.me
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)