Romana Dorotovičová / /
Počas života si každý prejde mnohými vzťahmi a mnohými rozchodmi, ktoré môžu byť niekedy nutné k tomu, aby ste sa opäť k sebe vrátili.

Takýchto variánt je veľa, no každá z nich je jedinečná tým, akú stopu v nás zanechá a čo nás naučí. Psychológovia ale tvrdia, že zamilovať sa môžeme v celom svojom živote len trikrát, a každá z týchto lások nám dá určitú skúsenosť. Poďme teda podúmať. Nájdete svoje vzťahy v týchto bližších špecifikáciách?

Rozprávková láska

wordpress.com
wordpress.com

Veľmi často sa stáva, že naša rozprávková láska prichádza v skorom veku, kedy ešte veríme, že je to tá bájna, o ktorej sme od detstva čítali v rôznych knihách. A tak si ju trošku idealizujeme a veríme, že bude trvať navždy. Odmietame riešiť problémy, lebo ich takmer nevidíme. Dokonca robíme to, čo po nás chcú ostatní. Sme ochotní obetovať svoje zaryté názory len pre dobro vzťahu, ktorý nás viac zaujíma zo strany, ako ho vnímajú ostatní, nie my sami. Táto láska nás učí, že vnímať svojho partnera je aspoň tak dôležité, ako vnímame okolie.

Komplikovaná láska

lovepanky.com
lovepanky.com

Druhá láska v našom živote býva vraj najkomplikovanejšia. Zväčša si volíme partnerov, ktorí sa kompletne líšia od tých prvých, alebo si to aspoň myslíme. Pravdepodobne sme ovládaní, podvádzaní, klamaní, skrátka – je nám ublížené. Čakáme na moment, kedy môžeme vzťah urovnať, ale každý pokus situáciu len zhorší. Je to skutočná dráma so štipkou okamihov šťastia. Tento druh lásky nám má ukázať, že je dôležité, aby bola naša láska opätovaná.

Zrelá láska

circleofdocs.com
circleofdocs.com

Táto prichádza v okamihu, kedy už vzdávame akékoľvek vyčkávanie na niekoho, príde vtedy, keď ju najmenej čakáme. Prichádza bez pozvania a väčšinou sa nezdá, že je to láska, lebo neprebieha podľa našich predstáv. Hoci sa nezdá byť perfektnou, táto skutočná láska má v sebe neuveriteľnú ľahkosť a niečo, čo sa nedá popísať slovami. V tejto životnej fáze už nemáme žiadne očakávania a viac nechceme strácať čas vymýšľaním vlastností, ktoré by náš partner mal a nemal mať. Sme pripravení akceptovať nášho partnera takého, akým v skutočnosti je a čo je dôležité, aj on vníma rovnako nás. Tento druh lásky dokazuje, že vzťah má byť skutočný, nie dokonalý.

Prešli ste si už všetkými fázami lásky?

Pozri aj: ČASTO SI KLADIETE OTÁZKU, KEDY STRETNETE TÚ “PRAVÚ LÁSKU”? ČO AK TO ROBÍTE ZLE?

psych.sk, (Romana Dorotovičová), brightside.me
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)