Foto: Profimedia, Warner TV (úprava interez.sk)

Brali by ste, keby stanica Warner TV oficiálne vysiela aj na území Slovenska?

Čakanie je na konci. Niekoľko mesiacov sme sledovali plány spoločnosti HBO Europe, ktorá sa na českom trhu odhodlala spustiť nový bezplatný TV kanál Warner TV. Ten vo svojom programe ponúkne najmä filmy a seriály z bohatého portfólia štúdia Warner Bros. Kanál bude vysielať v češtine a len pre našich českých susedov. Vďaka jeho šíreniu ale bude dostupný aj pre vybranú skupinu Slovákov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zadarmo pre českých divákov – tak znel pôvodný plán novej stanice Warner TV, ktorú na území Českej republiky oddnes spúšťa spoločnosť HBO Europe. Tá u nás prevádzkuje viacero platených kanálov ako HBO, Cinemax a mnohé ďalšie vrátane CNN či športových kanálov Eurosport.

Dostanú sa k nej aj Slováci

Novinka z jej portfólia ale mala byť dostupná len pre spomínaných českých divákov, navyše zadarmo. Všetko je ale inak a k vysielaniu stanice sa dostane aj vybraná skupina Slovákov.

Česká verzia kanálu Warner TV sa totiž v ponuke objaví aj cez anténu v multiplexe 23 (pozemné digitálne TV vysielanie DVB-T2). Vďaka tomu si ho zadarmo budú môcť naladiť aj niektorí Slováci, ktorí sú v dosahu tejto siete. Najmä však pôjde o obyvateľov Slovenska žijúcich najbližšie k hraniciam s Českou republikou.

Spustia ju oficiálne aj u nás?

Warner TV budú v HD kvalite šíriť zadarmo českí kábloví a IPTV provideri. Čo nový bezplatný kanál od HBO Europe ponúkne vo svojom programe, sa dočítate v našom staršom článku. Či sa ho niekedy dočkáme oficiálne aj na území Slovenska, je zatiaľ otázne. Ako pre portál Živé.sk uviedla hovorkyňa HBO Europe Pavla Brožková, zatiaľ sa o spustení Warner TV na území Slovenska neuvažuje.

Uložiť článok

Najnovšie články