Foto: MovieStillsDB.com

Avengeri prebrali trón po Avatarovi.

Trvalo to celé tri mesiace, no prvé miesto v box office rebríčku oficiálne patrí Avengerom. Písal sa rok 2009, keď veľkolepé sci-fi Jamesa Camerona prekonalo všetky dovtedajšie rekordy a zarobilo neuveriteľné 2,78 miliardy dolárov. Avengerom sa po troch mesiacoch premietania v kinách podarilo tento rekord zlomiť, keďže v súčasnosti majú na konte 2,79 miliárd.

Článok pokračuje pod videom ↓

Treba uznať, že porazenie titulu Avatar by však neprebehlo, keby sa Marvel neangažoval a nezosnoval by druhú premiéru. Pokiaľ by teda mali veci celkom prirodzený chod, zrejme by sme sa tohto míľniku nedočkali. Desaťročie je však slušná doba a Cameron sa môže tešiť, že jeho film zostal na vrchole tak dlho. Načasovanie pritom nemohlo byť lepšie. Ako uvádza portál NME, prezident štúdia Marvel, Kevin Feige, totiž túto radostnú novinku oznámil v sobotu na Comic Cone v San Diegu.

Disney sa teší z každého

Spolupredseda štúdia Disney, Alan Horn, zablahoželal štúdiu Marvel, ktoré patrí pod Disneyho, no tiež vyzdvihol niekdajších úspech Avatara. „Talentovaní filmári za obomi svetmi toho majú pripraveného ešte omnoho viac a my sa tešíme na budúcnosť Marvel Universe aj planéty Pandora,“ povedal podľa NME na záver Horn. James Cameron nezabudol zablahoželať Avengerom už v máji, kedy potopili jeho klasiku z roku 1997. Titanic, ktorý bol roky na druhom mieste, tesne za Avatarom, je v súčasnosti so zárobkom 2,1 miliardy na treťom mieste.

Marvel doplnil Avengerov o potitulkové scény so Spider-Manom a o poctu Stanovi Lee, ktorý zomrel v novembri minulého roku a premiéry Avengerov a ich veľkolepého úspechu sa tak nedožil. Tieto zábery však pomohli Marvelu nahnať do kín viac divákov a prekonať tak 10 rokov starý rekord Avatara. Toto však nebola jediná udalosť, ktorá bola na tohtoročnom Comic Cone v San Diegu highlightom pre Marvel.

Komiksové štúdio totiž svetu prezradilo, aké nadchádzajúce projekty chystá a na čo sa môžeme tešiť. Všetky filmy a televízne seriály, ktoré vo fáze 4 uvidíme, boli odhalené. A skutočne sa máme na čo tešiť, pretože Marvel má do roku 2022 veľmi zaujímavé plány, ktoré jeho fanúšikovskú základňu rozhodne nadchnú.

The Eternals

V celovečernom filme The Eternals si zahrajú Angelina Jolie, Kumail Nanjiani a Salma Hayek. Premiéry sa dočkáme 6. novembra 2020.

Falcon & Winter Soldier

V seriáli The Falcon and the Winter Soldier si zahrajú Anthony Mackie, Sebastian Stan a Daniel Brühl. Premiéru bude mať na streamovacej platforme Disney+ na jeseň 2020.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

V celovečernom filme Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings si zahrajú Simu Liu, Awkwafina a Tony Leung. Premiéry sa dočkáme 12. februára 2021.

WandaVision

V seriáli WandaVision si zahrá Elizabeth Olsen a Paul Bettany. Premiéru bude mať na streamovacej platforme Disney+ na jar 2021.

Loki

V seriáli Loki si zahrá Tom Hiddleston. Premiéru bude mať na streamovacej platforme Disney+ na jar 2021.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

V celovečernom filme Doctor Strange in the Multiverse of Madness si zahrajú Benedict Cumberbatch a Elizabeth Olsen. Premiéry sa dočkáme 7. mája 2021.

What if…?

V prvom animovanom Marvel seriáli What if…? si zahrá Jeffrey Wrigh ako The Watcher, no budeme počuť aj rôzne ďalšie familiárne hlasy z Marvel Univerza. Seriál bude streamovaný exkluzívne na platforme Disney+ od leta 2021.

Hawkeye

V seriáli Hawkeye si zahrá Jeremy Renner. Premiéru bude mať na streamovacej platforme Disney+ na jeseň 2021.

Thor: Love and Thunder

V celovečernom filme Thor: Love and Thunder si zahrajú Chris Hemsworth, Tessa Thompson a Natalie Portman, pričom Taika Waititi sa vráti ako režisér. Premiéry sa dočkáme 5. novembra 2021.

Black Widow

V celovečernom filme Black Widow si zahrajú Scarlett Johansson, David Harbour, Florence Pugh, O-T Fagbenle a Rachel Weisz.. Premiéry sa dočkáme 1. mája 2020.

Blade

Okrem iného oznámil Marvel aj príchod Blada do svojho Univerza. Polovičného upíra si v ikonickej úlohe kedysi zahral Wesley Snipes, no dnes ho vystrieda mimoriadne talentovaný Mahershala Ali. Dátum premiéry zatiaľ nie je známy.

nme.com

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články