zdroj: HBO

HBO má novú zbraň proti konkurencii.

Ak je vám ľúto konca Game of Thrones, zrejme patríte medzi veľkých fanúšikov tejto televíznej klasiky. Potom však zrejme viete aj to, že HBO chystá prequel k seriálu, ktorý sa odohráva 10-tisíc rokov pred dejom, ktorý je divákom z pôvodného seriálu známy. Home Box Office však musí vyplniť dlhý čas medzi dnešným dňom a dňom, kedy sa seriálu dočkáme. Má však v rukáve zaručené esá a seriál His Dark Materials je jedným z nich.

Seriál vychádza z knihy s rovnomenným názvom, ktorá kedysi závratným tempom mizla aj z políc slovenských kníhkupectiev. Na našom území je známa pod názvom Temné hmoty. Séria Temné hmoty sa pritom skladá z troch rôznych kníh a teda troch rôznych príbehov. Samozrejme tak, ako v prípade mnohých ikonických sérii, aj v prípade Temných hmôt si môžete kúpiť edíciu, kde ich máte všetky pokope.

MovieStillsDB

Eso v rukáve

Spisovateľ Philip Pullman, ktorý je autorom tejto knižnej predlohy bude v seriáli zároveň pôsobiť na pozícii výkonného producenta. Táto taktika pritom v televízii vôbec nie je nezvyčajná. Svoje knihy necháva do televíznej podoby spracovávať aj majster fantasy žánru, spisovateľ Neil Gaiman. Ten tiež dohliada na to, aby adaptácia vyzerala tak, ako má. Inými slovami tiež zastáva počas vývoja seriálu pozíciu výkonného producenta a občasného scenáristu.

Kniha Temné hmoty pritom už raz adaptovaná bola. Alebo presnejšie len jej prvá časť s názvom Zlatý kompas. Tvorcovia do filmu celkom zjavne vložili veľkú dôveru. Mohli sme v ňom vidieť ako hviezdy Nicole Kidman či Daniel Craig v hlavných úlohách. Film nás uviedol do pohlcujúceho fantazíjneho vesmíru, ktorý vytvoril autor Philip Pullman a zároveň priniesol veľké sklamanie, keďže divákom odoprel ďalšie pokračovania. Pokiaľ nepatríte medzi vášnivých čitateľov, predtým, ako sa pustíte do seriálu, určite sa vám oplatí vstúpiť do tohto sveta prostredníctvom filmu z roku 2007.

MovieStillsDB

Spisovateľ, ktorý zmenil fantáziu celej generácie

Táto svetoznáma sága sa skladá z troch kníh: Zlatý kompas, Magický nôž a Jantárový ďalekohľad, ktoré dokopy tvoria Temné hmoty. Knižná séria si získala niekoľko významných ocenení. O Pullmanovi sa v súvislosti s knihou píše ako o prelomovom spisovateľovi, ktorý zmenil fantáziu celej generácie. Keďže HBO je známe svojimi fantastickými adaptáciami, je jasné, že jeho knižná séria nemôže byť v lepších rukách.

Seriál otvorí svoj dej tam, kde Zlatý kompas. Mladé dievča menom Lyra sa pridá k deťom, ktoré zmizli za záhadných okolností. Lyra je odhodlaná rozlúsknuť záhadu, ktorej sa stala súčasťou a robí tak za pomoci svojho démona, zvieraťa s ľudským intelektom, ktoré je fyzickou podobou vnútorného ja svojho ľudského spoločníka. Musí získať Zlatý kompas, ktorý predurčuje jej osud na záchranu sveta. Na Comic Cone v kalifornskom San Diegu bol odhalený plnohodnotný trailer k seriálu, ktorý nám sľubuje, že sa skutočne máme na čo tešiť.

Žiaľ, zatiaľ nie je jasné, kedy sa dočkáme premiéry. Portál Screen Rant však upozorňuje, že HBO plánuje uviesť seriál na svoje obrazovky od jesene tohto roka. Síce sme zo seriálu zatiaľ nevideli ani prvú epizódu, no Temné Hmoty už chystajú aj druhú sériu, ktorá sa bude točiť okolo druhého dielu Pullmanovej knižnej predlohy.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )