Ilustračná foto: Polícia Slovenskej republiky

Včerajšia tragédia otriasla Slovenskom.

Včera okolo 18. hodiny dostala bratislavská polícia informáciu, že z bytovky v Petržalke mala z 11. poschodia nešťastne vypadnúť osoba. Jednať sa malo o chlapca, ktorý mal 12 rokov.

Privolaní záchranári už nedokázali chlapcovi pomôcť, svojim zraneniam po páde podľahol. Polícia prijala oznámenie o páde dieťaťa krátko po 18.00 h. „Všetky záchranné zložky sa okamžite dostavili na miesto. Aj napriek snahe záchranárov sa maloletú osobu nepodarilo zachrániť,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

V tejto súvislosti začal vyšetrovateľ piateho bratislavského okresu trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Ďalšie okolnosti tejto tragédie sú podľa Martiniakovej v súčasnosti v štádiu objasňovania.

Zásah zdravotných záchranárov na mieste udalosti potvrdila pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová. „Tých sme vyslali na pomoc dieťaťu. Vzhľadom na citlivosť prípadu a fakt, že ide o maloletú osobu, však viac informácií neposkytneme,“ uviedla.

0
Uložiť článok
Komentovať