Foto: Unsnplash, Instagram.com/stepankamatto

Nič netrvá večne. Ani smrad, či peniaze, ktoré po ňom zostali.

Nie je všetko zlato, čo sa blyští, zvykne sa hovoriť. Svoje o tom už teraz vie aj žena, ktorá sa v zahraničí preslávila vďaka účinkovaniu v reality show. Po tom, čo jej sláva z obrazoviek postupne vyprchala, rozhodla sa, že sa pokúsi jej zbytky ešte nejako zužitkovať. Na svojom mene si postavila biznis a rozhodla sa predávať vlastné plyny v darčekových fľašiach. To ale robiť nemala.

Samozrejme, je na mieste otázka, kto by už len niečo také kupoval a obzvlášť od „celebrity“, ktorá ňou vlastne ani nikdy nebola. Planéta je však miestom plným rôznych ľudí a, čuduj sa svete, Stephanie Matto na predaji svojich plynov vo fľaši zarobila bezmála niečo vyše 200-tisíc dolárov. Vo svojom biznis pláne ale nepočítala s tým, že síce jej táto zábavka prináša nemalé zárobky, no zároveň ju môže priviesť do nemocnice. A to sa napokon aj stalo. Ale pekne poporiadku.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Stephanie Matto (@stepankamatto)

Influencerka z reality show

Stephanie Matto je v našich končinách (a prakticky aj vo svete) neznámym menom. Jej nezvyčajný životopis zahŕňa najmä účinkovanie v reality programe 90-dňový snúbenec (90 Day Fiancé) a ako každá správna takáto hviezdička, aj ona sa po konci účinkovania rozhodla presadiť ako influencerka na sociálnych sieťach. Isteže, nikoho neprekvapí, že vedomá si svojich proporcií, Matto nezostala verná len širokej verejnosti dostupným sociálnym sieťam ako Instagram či TikTok. Ponuky dostala totiž aj z biznisu pre dospelých. A práve objavením sa na platforme Ulfiltrd, dostala veľmi nezvyčajnú požiadavku od jedného zo svojich fanúšikov.

Onen neznámy muž od nej chcel, či by mu – za cenu, akú si ona povie – neposlala fľaštičku naplnenú jej plynmi. Matto ponuka prekvapila, no neváhala, pretože bola zvedavá, koľko bude neznámy fanúšik ochotný za niečo také zaplatiť. Naúčtovala si teda rovných tisíc dolárov. Na prekvapenie jej samotnej – z tohto sa stal hit a Matto mala razom v hlave dokonalý biznis plán – stane sa milionárkou vďaka predaju svojich vlastných prdov. Že to znie naozaj netradične?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Stephanie Matto (@stepankamatto)

Stovky spokojných zákazníkov – aj z Česka

Áno, ani my sa nestačíme čudovať, ale paradoxne, takáto blbosť je zarobila stovky tisíc dolárov a k jej spokojným zákazníkom sa radia ľudia z celého sveta, vrátane Indonézie či Českej republiky, ako prezradila podľa webu Screenrant na sociálnych sieťach.

Biznis s prdmi vo fľašiach sa jej naplno rozbehol v novembri, pričom len za jeden týždeň, podľa vlastnej pochvaly na Instagrame, Matto zarobila viac ako 100-tisíc dolárov. Aj vy už prepočítavate, koľko fľaštičiek musela denne naplniť?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Stephanie Matto (@stepankamatto)

Ako sama priznala, niekedy si musela uľaviť až do 97 fľaštičiek len v priebehu 2 dní, aby dokázala uspokojiť potreby svojich zákazníkov. Vo veľkom sa pripravovala aj na vianočné obdobie a pre svojich zákazníkov mala pripravené aj vianočné akcie. Toho sa už ale nedočkala.

Fazuľu a vajíčka natvrdo jedla denne

Výnosný biznis totiž musela stopnúť vzhľadom na svoje zdravie. Každému je totiž jasné, že také množstvo plynov bolo z niečoho potrebné vyprodukovať a aby ich viac dokázala zo seba dostať, držala špeciálnu diétu, ktorá sa ale v konečnom dôsledku diétou ani nemohla nazvať.

Ako Matto prezradila, jej denný jedálny lístok pozostával z rôznych druhov potravín, ktoré podporovali plynatosť, píše LAD Bible. Jej obľúbenou kombináciou bol proteínový muffin, veľa fazule, niekedy jogurt, najlepšie bez cukru, a k tomu nejaké vajíčka uvarené natvrdo.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Stephanie Matto (@stepankamatto)

Čakanie na ten správny moment, kedy 31-ročná hviezdička mohla začať s plnením fliaš, si krátila čítaním kníh. Ako prezradila, číta veľmi rada a myslí si, že je veľmi bystrou ženou.

Recept na plynatosť však úplne do detailov prezrádzať nechcela. Zopár tipov ale predsa len svetu vyzradila. Vraj pre ešte horší zápach a lepší zážitok pre svojho klienta, zvykla si na jedálny lístok pridať aj nejaké proteínové kokteily. Čo bolo v tých si už ale nechala len pre seba.

Podnikanie jej ukončil strach o zdravie

Nič ale netrvá večne a podobné stravovanie napokon spôsobilo, že Stephanie sa svojho zárobkového biznisu musela vzdať. V jeden deň to totiž s jedlom prehnala a začala pociťovať niečo, čo nikdy predtým.

„Pamätám si, že som v priebehu jedného dňa mala asi tri proteínové kokteily a veľkú misku čiernej fazuľovej polievky. V ten večer som vedela, že niečo nie je v poriadku. Keď som ležala v posteli, cítila som, ako sa mi tlak v žalúdku akoby posúval nahor,“ priznala a ďalej dodala, že mala aj problémy s dýchaním. „Vždy, keď som sa pokúšala nadýchnuť, cítila som akési štípanie okolo srdca.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Stephanie Matto (@stepankamatto)

Matto povedala, že mala pocit, že prežíva v tej chvíli infarkt. Preto ju jej blízka kamarátka (či pomáhala s plnením fliaš, nie je známe) pre istotu vzala do nemocnice. Tam sa ale preukázalo, že nešlo o nič vážne. Na odporúčanie lekárov ale Matto musela zmeniť jedálniček a začať užívať lieky na potlačenie plynatosti, čo jej biznis napokon zrejme navždy pochovalo.

Predávať začala digitálne plyny

Stephanie sa ale ani napriek tomu nevzdáva a svojich priaznivcov a tých, ktorým svoje plyny nestihla vyrobiť a doručiť, ponúka náhradu v podobe „digitálnej fľaštičky“. Svoje plyny najnovšie ponúka ako unikátne NFT, ktoré predáva so sloganom: „Buďte súčasťou histórie s vôbec prvou generatívnou kolekciou NFT – Prdy vo fľaši. Predstavte si tú vôňu!“

Áno, aj my sme zvedaví, koľko zarobí na tejto veci. Každopádne Stephanie držíme palce na jej ďalšej ceste životom a pri hľadaní normálnej a stabilnejšej práce.

IFL Science, LAD Bible, Screenrant, Rolling Stone
0
Uložiť článok
Komentovať