Ilustračná fotografia: Unsplash

Videí, na ktorých je "údajne" zachytené UFO, sú stovky.

Američania prvýkrát potvrdili, že skupina podivných, zrnitých a mierne desivých videí, ktoré údajne ukazujú UFO na oblohe, je skutočná. Videá obsahujú javy, ktoré armáda USA nedokáže vysvetliť. Informuje tom portál Science Alert

Tri videá boli považované za podvrh, no Americké námorníctvo ich označilo za pravé. Priznáva, že na záberoch sa nachádzajú objekty, ktoré nedokáže identifikovať.

UFO

  • z anglického Unidentified Flying Object – neidentifikovaný lietajúci objekt
  • je to úkaz je pozorovaný na oblohe a v atmosfére Zeme, príp. na povrchu Zeme, pre ktorý sa pre pozorovateľa javí ako neprirozdený
  • výskumom UFO sa zaoberá ufológia a paleoastronautika
  • viac ako v 90% prípadoch je možné hlásené pozorovania celkom racionálne vysvetliť prírodnými úkazmi
  • pozorovanie UFO neznamená dôkaz o mimozemšťanoch

Hovorca námorníctva potvrdil, že objekty sa im nepodarilo doposiaľ identifikovať, a že narušili vzdušný priestor USA, keďže nemali na prelet povolenie. Videá tiež zachytávajú komunikáciu pilotov, ktorí sú z objektov prekvapení.

Portál Popular Mechanics sa zamýšľa nad tým, že objekty vykonávajú také manévre, ktoré súčasné technológie nedokážu prevádzať. Na jednom videu objekt z 24-kilometrovej výšky rýchlo zostúpi na 6 kilometrov a potom zmizne z dohľadu radarov.

Prvé video sa objavilo na internete ešte v decembri 2017, následne sa objavili ďalšie. Unikátne je na nich to, že ich pravosť je overená a ufológovia dostali tak vodu na mlyn. Kedy a či sa podarí objasniť, čo sa na nich nachádza, je predmetom budúcnosti.

 

Zachytené videá neznamenajú existenciu mimozemšťanov. Sú však naozaj zaujímavé a je zvláštne, že nevieme, čo sa na nich v skutočnosti nachádza.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )