Foto: TASR/AP

Zahynulo najmenej 20 ľudí.

Najmenej 20 obetí na životoch si vyžiadal pád časti mosta pre metro v mexickom hlavnom meste, informujú agentúry AFP a DPA.

Pri nešťastí, ku ktorému došlo v pondelok neskoro večer miestneho času, utrpelo zranenia ďalších vyše 49 ľudí, pričom stav niektorých je vážny, povedala starostka Mexika Claudia Sheinbaumová novinárom na mieste nehody. Ako spresnila, najmenej sedem zranených museli v nemocnici operovať a medzi obeťami sú aj deti.

Časť nadjazdu podľa prvotných informácií povolila práve vo chvíli, keď tadiaľ prechádzal vlak. Vagóny sa zrútili do niekoľkometrovej hĺbky a následne narazili do seba. Pod mostom v juhovýchodnej časti mexickej metropoly sa na ceste nachádzalo aj niekoľko áut.

Záchranné zložky začali pasažierov z vagónov vyťahovať pomocou rebríka, vzhľadom na nestabilný stav vlaku však museli záchranné práce prerušiť, uviedla Sheinbaumová. K nehode došlo na linke metra číslo 12, pri ktorej sa už v čase výstavby objavili sťažnosti a obvinenia z korupcie. Onedlho po inaugurácii tejto linky v roku 2014 jej prevádzku na niekoľko mesiacov prerušili kvôli opravám.

0
Uložiť článok
Komentovať