foto: Facebook for Developers

Tmavý režim v Messengeri je funkcia, na ktorú sme čakali dlho.

Dalo by sa povedať, že pridlho, no dočkali sme. Ak ju však chcete využiť, mali by ste sa poponáhľať. Nová funkcia, ktorá prevráti biele plochy vo Facebook Messengeri na čierne, už čoskoro zmizne. Ale nezúfajte! Vráti sa s oficiálnou aktualizáciou.

Zatiaľ nie je jasné, kedy bude nová aktualizácia vydaná, no spolu s ňou bude možné tmavý režim aktivovať v nastaveniach. Zatiaľ je možné tak spraviť len v konverzácii. Do existujúceho alebo nového vlákna pošlite emoji Mesiaca. Po tomto sa vám zjaví možnosť aktivovať tmavý režim. Toto je však len testovacia verzia funkcie, ktorá onedlho zmizne.

Oficiálne si budete môcť aktivovať tmavý Messenger s novým updatom, ktorého by sme sa mohli dočkať o pár týždňov. Messenger je pritom prvá aplikácia z Facebookovej rodiny, ktorá prišla s tmavým režimom. Od včera však podobnú funkciu nájdete aj vo Viberi. Informovali o tom developeri na oficiálnom Twitteri aplikácie. Tiež objasnili, že tmavý režim nie je len dizajnová záležitosť.

Tmavá obrazovka produkuje nižší jas čím šetrí batériu vášho zariadenia, aj vaše oči. Zároveň nie je tak rušivá, ako biela obrazovka v prípade, že so smartfónom manipulujete v noci. Portál Engadget uvádza, že prvá zmienka o tmavom režime padla od Facebooku už v októbri minulého roka. Ten má byť súčasťou masívnej aktualizácie Messenger 4 update, ktorá bude vychádzať po častiach.

fontech.startitup.skxda-developers.com, engadget.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )