Ilustračná foto: Ramon FVelasquez [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Aktivisti proti vykrmovaniu kačíc vtrhli na belgickú farmu a vtáky umreli kvôli stresu a spôsobenému šoku.

Niekedy aj dobrý úmysel môže skončiť zle. Príkladom toho je aj akcia aktivistov, ktorí v sobotu vtrhli na farmu v belgickom Flámsku. Na nej chovajú kačice, z ktorých pečene sa vyrába delikatesa foie gras. 

Ako uvádza The Brussels Times, skupina asi 40 ľudí sa vrútila na farmu v mestečku Bekegen s cieľom protestovať proti životným podmienkam kačíc na tejto farme. Tie sú držané v klietkach, aby mali čo najmenej pohybu a priberali. Navyše sú tiež prekrmované. Cieľom toho je, aby sa im tuk začal usádzať v pečeni a tá mala potom lahodnú chuť. Foie gras je obľúbenou delikatesou najmä vo Francúzsku.

Delikatesa foie gras. Foto: Nikodem Nijaki [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons
Po ich zásahu zomrelo na stres a srdcové problémy 183 kačíc,“ uviedol majiteľ farmy pre Het Nieuwsblad. Ako ďalej povedal, kačky sú veľmi citlivé na stres a príchod hlučných aktivistov bol pre ne šokom. Navyše sa tam fotili mobilmi s bleskom a to ich stresovalo. Majiteľ odsúdil činnosť organizácie Animal Resistance, že to čo urobili, bolo zamerané najmä na propagáciu ich spoločnosti a s ochranou zvierat to nemalo nič spoločné.

Ilustračná foto: Pxhere

Aktivisti sa navyše podľa majiteľa pripútavali ku klietkam, čo kačky stresovalo ešte viac a báli sa, čím prišli aj k poraneniam.

Jeho vyhlásenia nás neprekvapujú. Je to taktika, ktorú používa, aby zodpovednosť preniesol na niekoho iného,“ uviedol aktivista Glen Lemmens. Ďalej žiada, aby situáciu preveril nezávislý veterinár, no dodáva, že na obrázkoch ktoré videl, bolo mŕtvych iba 20 kačíc, čo nie je neobvyklé a úmrtnosť v tomto odvetví je vysoká.

Navyše dodáva, že videli zvieratá so škaredými ranami či kačicu s dierou v ústach. Zvieratá sú podľa neho choré práve kvôli nefunkčnej pečeni a že majú problém s dýchaním. „Ak znova prídu s tým, že vysoká úmrtnosť je dôsledkom nášho konania, my hovoríme, že to tak nie je,“ uvádza Lemmens.

The Brussels Times
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )