Foto: Daniel Vojtěch / Red Bull Content Pool

Zažite najšialenejšiu adrenalínovú jazdu svojho života priamo s elitným akrobatickým leteckým tímom.

Letecké adrenalínové kúsky odohrávajúce sa vo vzduchu, z ktorých behá mráz po chrbte a milujú ich diváci po celom svete. Tak sa dá charakterizovať skupina Flying Bulls Aerobatics Team, ktorá vo vzduchu predvádza akrobatické kúsky, pri ktorých môže prísť nevoľno aj pozorovateľom stojacim na pevnej zemi. Ak vás láka takéto dobrodružstvo, teraz máte jedinečnú príležitosť vyskúšať si ho aj vy.

Flying Bulls Aerobatics Team svojimi kúskami uchvacuje a šokuje zároveň ľudí po celom svete. Prekonávajú všetky možné hranice a neustále pracujú na nových a náročnejších zostavách. Rýchlosť až 415 kilometrov za hodinu, najsilnejšie stroje akrobatického letectva a štvorica mužov, ktorí si túto neuveriteľnú jazdu naplno užívajú.

História vzniku Flying Bulls Aerobatics Team siaha až do 60. rokov minulého storočia. Dnes túto českú leteckú akrobatickú skupinu reprezentujú vedúci Stanislav Čejka, Miroslav Krejčí, Jan Rudzinskyj a Jan Tvrdík.

Foto: DAN VOJTĚCH / Red Bull Content Pool

Profesionálni piloti a špičkové adrenalínové kúsky

Vo svojom repertoári má akrobatická letecká skupina elitných pilotov 38 kúskov, na ktorých neustále pracujú a vymýšľajú nové a ešte náročnejšie. Na svojom konte majú dokonca nový svetový rekord za kúsok, ktorý zvládli ako úplne prví na svete. “Ide o svetový rekord v počte osovo nasledujúcich výkrutov,“ opisuje úspech manažér skupiny Martin Nepovím

“Vo chvíli, kedy je lietadlo dole hlavou a má celá formácia záporný vztlak, prebieha riadenie lietadla naopak. Piloti na číslach si tak musia dávať oveľa väčší pozor, aby sa nevychýlili z kurzu.”

Lietadlá, ktorými lietajú, majú neuveriteľných 315 koní, vďaka čomu patria medzi najsilnejšie stroje v akrobatickom letectve. Pri svojej rýchlosti dokážu prejsť za päť hodín až 1500 kilometrov.

Foto: DAN VOJTĚCH / Red Bull Content Pool

Zaleťte si s Flying Bulls Aerobatics Team aj vy

Letecké predstavenia skupiny Flying Bulls je obrovským zážitkom sledovať už z diaľky. Ak však rozmýšľate nad tým, aké to musí byť sedieť v kokpite týchto lietadiel a byť priamou súčasťou jednotlivých akrobatických kúskov, užívať si neopísateľný adrenalín plný akcie a napätia, Red Bull prináša atraktívnu možnosť zažiť tieto pocity na vlastnej koži.

Red Bull a Flying Bulls Aerobatics Team vytvorili unikátnu súťaž, ktorá desiatim výhercom zmení život v podobe nezabudnuteľného a najlepšieho zážitku, aký môžete zažiť. Ak sa chcete zapojiť do tejto súťaže, klikajte priamo sem, vyplňte jednoduchý formulár a odpovedzte správne na štyri otázky.

Výhercovia sa dostanú priamo dnu do hangáru, prejdú bezpečnostným školením a môžu sa porozprávať so štvoricou tejto leteckej jednotky. A, samozrejme, budú súčasťou ich akrobatických kúskov priamo v kokpite lietadla.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )