Americký fotograf vytvoril sériu fotografií, ktoré ukazujú, čo jedia ľudia po celom svete. Pozrite sa ako sa stravuje americká modelka, japonský sumo zápasník, či anglická učiteľka. Veríme, že niektoré stravovacie návyky vás prekvapia.

Čo ste mali dnes na obed? Bryndzové halušky alebo nejakú inú slovenskú špecialitu. Aj keď americký fotorgraf Peter Menzel nenavštívil Slovensko so svojim fotoaparátom, aj tak sa mu podarilo zmapovať celkom podrobne stravovacie zvyklosti mnohých krajín a národov. Snažil sa zachytiť jedlo obyčajných ľudí v prostredí, v ktorom sa bežne pohybujú. Je fascinujúce sledovať rozmanitú kultúru, stravovacie zvyky, a aj životnú úroveň v rôznych kútoch Zeme.

Ako sa asi stravujú vytrvalostní bežci? Ak si myslíte, že sú to len zdravé a prírodné jedlá, možno vás teraz vyvedieme trochu z miery. Prečítajte si článok o Karlovi Meltzerovi, ktorý bežal vyše 3500 kilometrov a pritom jedol hlavne sladkosti, slaninu a pil pivo.

Po nevšednom Meltzerovom jedálničku sa teraz pozrite sa na niektoré z najzaujímavejších fotografií, ktoré Peter Menzel vytvoril. Každá fotografia zachytáva všetko jedlo, ktoré osoba na fotografií zje za jeden deň. Pre lepšiu predstavu je pri každej fotografií uvedený aj počet prijatých kalórií.

Peter Menzel
Peter Menzel

Salem Abdul Fadlallah je egyptský obchodník s ťavami žijúci pri meste Káhira. Jeho denný prísun energie z jedla predstavuje 3200 kalórií.

Peter Menzel
Peter Menzel

Úspešná pekárka a cukrárka Robina Weiser-Linnartz z Kolína nad Rýnom v Nemecku. Denne skonzumuje 3700 kalórií.

Peter Menzel
Peter Menzel

Conrad Tolba je americký šófér kamiónu a jazdí po celých Spojených štátoch. Denne príjme 5400 kalórií.

Peter Menzel
Peter Menzel

Keď má učiteľka Jill Mc Tighe z Anglicka „záchvat prejedania sa“ tak zje za deň aj 12 300 kalórií. Taký deň má ale vraj iba 1-krát do mesiaca.

Peter Menzel
Peter Menzel

Saada Haidar na obrázku vľavo z hlavného mesta Jemenu príjme denne v strave 2700 kalórí. Mních z tibetského kláštora zje 4900 kalórí.

Peter Menzel
Peter Menzel

Sumo zápasník Takeshi Masato sa musí udržiavať vo forme, preto denne prijme 3500 kalórií.

Peter Menzel
Peter Menzel

Venezuelská študentka Katherine Navas žijúca v Caracase denne prijme približne 4000 kalórií.

Peter Menzel
Peter Menzel

Mariel Booth na fotke vľavo z New Yorku skonzumuje 2400 kalórii denne. Asketický hinduistický mních Sitarani Tyaagi (vpravo) z Indie príjme iba 1000 kalórií denne.

Príbehy
0
Komentovať (0)