Viete si predstaviť, že si dáte sladkosti, slaninu, zapijete to pivom a idete behať? Ak ste k tomu aj vy tak trochu kritickí, prečítajte si tento článok o bežcovi, ktorý sa síce stravuje takto, no podarilo sa mu zabehnúť nový svetový rekord.

Karl „Speedgoat“ Meltzer asi nie je niekto, o kom ste už počuli, no jedná sa o jedného z najlepších diaľkových bežcov na svete. Dnes už vytrvalostný beh neznamená behať len maratón. Aj 100 míľové preteky dokážu pritiahnuť masy. Karl je bývalý čašník z lyžiarskeho rezortu, ktorý je dôkazom toho, že aj obyčajný človek dokáže byť vytrvalejší a rýchlejší než ktokoľvek iný na svete.

bezec1
nytimes.com

Jednu peknú nedeľu pred svitaním sa Karlovi podarilo vytvoriť svetový rekord, keď dokončil Appalachian Trail. Bežal 2190 míľ, čo je cca 3524 kilometrov, prešiel viac ako 14 štátov a celý beh mu trval 45 dní, 22 hodín a 38 minút.

bezec2
nytimes.com

Meltzer má 48 rokov a od ostatných „titanov“ sa tak trochu líši. Je o šesť rokov starší ako Scott Jurek, podľa ktorého bol napísaný bestseller o vytrvalostnom behu s názvom „Born to Run“ a je to taktiež ten istý človek, ktorý založil preteky Appalachian Trail. Minulý rok sa Scottovi podarilo vytvoriť rekord 46 dní, 8 hodín a 7 minút, ktorý bol teraz prekonaný práve Meltzerom.

bezec4
appalachiantrials.com

Čím sa bežec Scott Jurek netají, je to, že počas pretekov jedol čisto vegánsku stravu. Meltzer je opačný protipól. Počas preteku sa „dopoval“ Red Bullmi a inými energetickými nápojmi. Keď v nedeľu dobehol do zdarného konca, posadil sa na stoličku a vychutnal si pizzu s feferónkami a otvoril si pivko.

bezec5
coach.me

Appalachian Trail má 2190 míľ a vedie cez 14 štátov, 8 národných lesov a 6 národných parkov. Ľuďom-nebežcom, ktorí sa rozhodnú tento trek prejsť, to väčšinou trvá okolo 7 mesiacov. Bežci to zvládajú za štvrtinu.

bezec3
runnersworld.com

Toto bol Meltzerov tretí pokus o prekonanie rekordu a konečne sa mu to podarilo. Aby dosiahol kondíciu akú má, behával cca 50 míľ, čiže asi 80 kilometrov denne. Jediné, čím sa odlišuje od ostatných športovcov, je zrejme jeho „diéta“. „Pivo si dávam každý večer. Ak je ešte málo hodín, dám si pokojne aj dve. Mám rád pravidelnosť a nie je nič lepšie ako dobré studené pivko,“ hovorí Karl.

bezec6
businessinsider.com

Pri pive to ale nekončí. Počas preteku denne zjedol veľa sladkostí, slaninu, ktorú nosil vo vrecku a dokonca vypil v priemere 5 energetických nápojov. Ak si myslíte, že takáto strava ho mohla na preteku zabiť, asi to tak zrejme nebude. Tento človek denne zabehne až 80 kilometrov a vyzerá, že je v poriadku.

bezec7
redbull

Počas svojho behu si doprial všelijaké bláznivé kombinácie, to je pravda. „Snažil som sa kombinovať sacharidy a bielkoviny. Niekedy som si s niečím sladkým dal napríklad paštétu. Potom som jedol veľa kuracieho mäsa. Okej, to nie je až také šialené. Jeden večer som zjedol celé veľké vedro Kentucky Fried Chicken. To už trochu šialené je, priznávam.“

bezec8
running.competitor.com

Počas behu spálil stovky tisíc kalórii a zodral 20 párov bežeckých topánok. Aj napriek svojmu trochu bláznivému stravovaniu však svetový rekord pokoril.

bezec9
amazonaws.com
interez.sk (Lucia M.), twentytwowords.com, nytimes.com

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )