Foto: FB - Polícia SR

Muža zadržali na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave pri preberaní štyroch balíkov, ktoré sa mali javiť ako oblečenie.

V stredu 16. novembra zadržali 29 ročného občana z Turecka, ktorý si prostredníctvom pošty objednával drogy. Na základe operatívno-pátracej činnosti príslušníkov Kriminálneho úradu finančnej správy bola vykonaná policajná akcia s názvom KEBAB.

Muža zadržali na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave pri preberaní štyroch balíkov, ktoré sa mali javiť ako oblečenie. Znaleckým skúmaním bolo zistené, že sa v balíkoch nachádzali plastové vrecká s obsahom konope. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Tvrdil, že si objednal oblečenie

Muž si z neznámeho miesta nechal zaslať cez poštu ďalší balík, aj ten deklaroval s tým, že sa v ňom nachádza oblečenie, počas kontroly v priestoroch pošty bolo zistené že deklarovaný obsah sa nezhoduje s reálnym obsahom balíka. V balíku sa nachádzali plastové sáčky s obsahom sušenej zelenej rastliny.

Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave s príslušníkmi Finančnej správy v ten istý deň zrealizovali dve domové prehliadky a dve prehliadky nebytových priestorov. Zaistili väčšie množstvo omamných látok ako MDMA, kokaín a konope, zaistená bola aj finančná hotovosť v rôznych menách v sume vyššej ako 60-tisíc eur a osobné motorové vozidlo.

Foto: FB – Polícia SR

Na biznis využíval obchod v centre Bratislavy

Podľa vyšetrovania bolo zistené, že cudzinec na svoj biznis využíval aj obchod v centre Bratislavy, kde predával veci s obsahom konope a iných omamných látok. Bolo preukázané, že muž prechovával omamné a psychotropné látky vo výške viac ako 26-tisís eur.

Na základe podnetu Kriminálneho úradu finančnej správy o možnom dovážaní zakázaných látok s halucinogénnymi a psychotropnými účinkami na územie SR vyšetrovateľ krajskej kriminálky začal trestné stíhanie vo veci drogovej trestnej činnosti. Muž je momentálne v cele policajného zaistenia. V prípade preukázania viny mužovi hrozí trest odňatia slobody na pätnásť až dvadsať rokov.

Najnovšie články