Foto: Pixabay

Ľuboš Belko / / Zviera
V stredu 30. mája bol deň susedov, mimo iného sa vo svete v tento dátum oslavuje aj medzinárodný deň vydier.

Ak ste však boli v tom, že tieto roztomilé vodu-milujúce cicavce sú tak nevinné, ako aj vyzerajú, boli ste na omyle. Rozkošné očká, huňatá srsť a milé gestá. To všetko je len pretvárka. Tieto cicavce sú naozaj skazené a nechutné. Ak sa o ľuďoch hovorí, že sú najhoršie tvory na svete, vydry sú v naozaj tesnom závese.

Svoje o tom hovorí aj video z newyorskej zoo, na ktorom návštevníci zachytili zlomyseľné vydry, ktoré sa rozhodli utopiť opicu. Ak sme vás ešte stále nepresvedčili, čo tak fakt, ktorý hovorí, že značné množstvo vydier umiera v dôsledku traumy, spôsobenej nechutnými sexuálnymi praktikami. Samce často držia pri párení samice pod vodou, nútia ich do styku, hryzú ich a tiež sa ukájajú na mláďatách, ktoré ešte nedosiahli sexuálnu dospelosť.

Foto: Pixabay

Istá štúdia dokonca dokázala, že samce vydry sa neukájajú len na vlastnom druhu. Pri pozorovaní zistili, že znásilňujú mláďatá tuleňov, pričom využívajú veľmi podobné techniky, ako v prípade sexu so samičkami. Z dôvodu tejto prehnanej sexuálnej agresivity mláďatá tuleňov vo veľkých počtoch umierajú. A ak ani toto nie je dosť. Tá istá štúdia potvrdila, že vydry majú sklony k nekrofílii.

Foto: Pixabay

Potom, čo samičku znásilňujú a topia, sú schopné jej mŕtve a zúbožené telo opäť znásilniť. Vedci pozorovali prípad samca, ktorý takto naložil so samičkou a o desať mesiacov na to ho spozorovali s inou mŕtvolou. Ak si ich ešte stále predstavujete, ako rozkošné zvieratká, mohlo by vás presvedčiť aj to, že existuje celkom 11 druhov vydier. Najväčšia z nich žije v Južnej Amerike a dorastá sa do dĺžky až 1,7 metra. Lovia vo svorkách, alebo takzvaných gangov a živia sa výhradne mäsom rýb, krabov, korytnačiek a hadov.

Foto: Pixabay

Sú to síce veľmi zaujímavé tvory, no aj poriadne strašidelné. A okrem toho, že predstavujú hrozbu pre svoj vlastný druh a mláďatá tuleňov, ľuďom sa neodporúča sa k nim približovať. Nie sú síce voči nášmu druhu agresívne (možno preto, že máme toľko spoločné), no prenášajú zákernú chorobu, známu ako Valley Fever. Tá spôsobuje horúčky, zápaly mozgu, akútnu bolesť a vredy. Aj napriek tomu, že prenos choroby z vydry na človeka je málo pravdepodobný, experti pre týmto vírusom vystríhajú.

Pozri aj: Epický súboj líšky a orla o uloveného zajaca. Fotograf zachytil jedinečné okamihy boja o chytenú korisť

iflscience.com
0
Komentovať (0)