allwomenstalk.com / siriusstar2010

Matej Mensatoris / / Zviera
Pozrite si dve videá, ktoré zachytávajú ako vydry zaútočia na opicu v newyorskej zoo. Po tomto, ale aj ďalších iných incidentoch zoologické záhrady už výbehy zahrňujúce vydry a opice radšej obmedzujú.

Tak, ako je príroda krásna, tak dokáže byť aj zlá a krutá. O tom sa na vlastnej koži presvedčila opica, ktorá v zoo v newyorskom Bronxe zdieľala svoj výbeh s vydrami. Tie ale nemali veľké pochopenie pre opicu v ich teritóriu a vyriešili si to s ňou tým najtvrdším možným spôsobom. Stále si myslíte, že vydry sú roztomilé?

Na videu môžete vidieť výbeh, v ktorom sa nachádzajú dva pôvodné ázijské druhy, a to Vydra malá a Human jávsky. Aj keď tieto dva druhy obývajú spoločné prostredie na ostrovoch ako je Jáva či Bali, spolu až tak dobre nevychádzajú.

O tom sa presvedčili aj návštevníci zoo, ktorí boli svedkami toho, ako gang vydier napadne a utopí opicu Hulmana. Ostatné opice sa mu snažia pomôcť, škriekajú a behajú okolo, no ich pokusy na záchranu sú márne.

Nie je jasné, ako sa opica dostala do vody a prečo sa vôbec vydry rozhodli Hulmana usmrtiť.

Po tomto a ďalších podobných incidentoch sa v zoologických záhradách upúšťa od takýchto spoločných výbehov. Objavili sa totiž správy aj zo zoo v Bristole vo Veľkej Británií, kde vydry zabili a zožrali cennú opicu Tamarín, ktorá spadol do vody.

Vydry sú známe svojou krutosťou a vypočítavosťou. Známe sú prípady, keď morské vydry znásilňujú mláďatá tuleňov, ktoré na následky toho umierajú. Okrem toho tiež samci zvyknú samiciam kradnúť ich mláďatá a vrátia im ich až vtedy, keď samice zaplatia za svoje mláďatá výkupné v podobe jedla.

Vyzerá to teda tak, že nielen ľudskému svetu sú vlastné zákerné a vypočítavé praktiky, ale čo-to o tom vedia aj vydry.

Pozri aj: Lov schovávajú za výskumné účely. Japonsko za pár mesiacov zabilo viac ako 120 tehotných veľrýb

iflscience.com
0
Komentovať (0)