iMeteo

branči / / News
Uplynulá noc priniesla na naše územie sneženie a to predovšetkým do severozápadnej polovice Slovenska. Toto sneženie však bolo v porovnaní s chystaným sobotňajším snežením...

Uplynulá noc priniesla na naše územie sneženie a to predovšetkým do severozápadnej polovice Slovenska. Toto sneženie však bolo v porovnaní s chystaným sobotňajším snežením menej výrazné.

V sobotu totiž začne okolo poludnia od západu snežiť, pričom sneženie môže byť aj výdatnejšie. O sneženie sa postará oklúzny front, ktorý sa nasunie nad západnú polovicu územia a predovšetkým tu prinesie snehovú nádielku. Sneženia sa však dočkajú aj východniari. Nádielka však bude menšia a pohybovať sa bude maximálne do 3-5 cm. Na západe však počas soboty a v noci na nedeľu môže pripadnúť od 5 do 15 cm nového snehu.

sneh

Sneh tak síce spôsobí zrejme opäť snehové komplikácie, ale nie nadlho. Oklúzny front totiž vtiahne teplejší vzduch a nie je vylúčené, že v oblasti Záhoria a v okolí Bratislavy sa môžu v nedeľu ráno zmeniť zrážky na zmiešané, pripadne dažďové. Vývoj zrážok si môžete pozrieť na animácii nižšie.

[youtube HplG_YpaOSg 720 410]

via: imeteo.skKomentovať (0)