Foto: Unsplash

Slovenská obchodná inšpekcia upozorňuje na falošné stránky značkových obchodov.

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) upozorňuje na rastúci počet podnetov ohľadom internetového predaja značkového tovaru pod falošnou doménou. Tieto podvodné e-shopy zneužívajú známe značky, pričom kopírujú dizajn a webové adresy stránok ponúkajúcich takýto tovar s cieľom zmiasť potenciálne obete, uvádza polícia na sociálnej sieti.

Ide o podvodné internetové stránky na predaj značkovej obuvi, športovej a turistickej obuvi, športového oblečenia, keď si prevádzkovateľ registruje názov internetovej stránky veľmi podobný ako používa originálny značkový internetový predajca, čo často spotrebiteľov môže uviesť do omylu, že objednávajú tovar originálnej značky a zaručenej kvality, píše SOI.

Ide napríklad o tieto podvodné stránky:

Originál                  →     Falošná stránka

vivobarefoot.sk         →      vivobarefoot-sk.sk
merrellstore.sk        →      merrellshopsk.sk a   merrellobuv.sk
skechers.com            →      skecherstenisky.sk
converse.com            →      teniskyconverse.sk a conversevypredaj.sk
salomon.com            →      salomonshopsk.sk
lasportiva.com         →       lasportivaobuv.sk a lasportiva-slovensko.sk
palladiumboots.eu  →       palladiumsk.sk

Ako odhaliť podvodníkov

Polícia upozorňuje, na čo si treba dávať pozor. „V prvom rade si skontrolujte webový odkaz e-shopu, na ktorý klikáte. Overte si, či ide o skutočnú stránku a nie o podvodnú, ktorá sa za tú originálnu iba vydáva. Užitočné vedia byť aj recenzie od iných používateľov, ktoré dohľadáte za pár klikov,“ uvádza na sociálnej sieti.

Ďalej je tiež dobré skontrolovať aj informácie o stránke, ako je identita prevádzkovateľa, obchodné meno, či sídlo. Dôležité je tiež dávať si pozor pri podozrivo nízkej cene. Ďalším spôsobom, ktorý môže naznačovať podvodnú stránku, je možnosť platiť iba vopred kartou.

Uložiť článok

Najnovšie články