Foto: Pixabay

Vašu vysnívanú dovolenku už ani nepriaznivé počasie neprekazí.

Nepríjemné daždivé počasie dokáže pokaziť dovolenku pri mori a nahnevať turistov, ktorí namiesto opaľovania sa na slnečnej pláži, musia presedieť voľné dni zatvorení na hotelovej izbe. Aby vás takáto záležitosť viac nerozhodila, Taliansko si pripravilo zaujímavú ponuku, ktorú je hriech nevyužiť. 

Taliansky ostrov Elba, ktorý sa nachádza na pobreží Toskánska, si pripravil na leto pre svojich dovolenkárov unikátnu ponuku. Obľúbené miesto s nádhernými plážami, priezračným morom a skvostnou architektúrou tak vďaka nej možno priláka ešte viac turistov.

Foto: Pixabay

Predstavte si, že sa pred dovolenkou nemusí strachovať o to, že vám ju pokazí nepríjemné počasie. Ak sa to totiž náhodou stane, hotel vám preplatí cenu ubytovania. Kúpanie v mori si síce neužijete, no môžete spoznávať okolité miesta, miestne zvyky či ochutnať skvelú kuchyňu a to všetko v podstate úplne zadarmo.

Elba bez dažďa

Ako informoval portál Lonely Planet, ostrov prišiel s iniciatívou Elba No Rain, ktorej hlavným cieľom je boj s nepriaznivým počasím. Vďaka nej každý, kto sa rozhodne stráviť dovolenku na ostrove Elba, môže dostať finančnú náhradu za svoj pobyt v hoteli v prípade obrovských dažďov. Za podmienky, že vám zo slnečného dňa uberú lejaky viac ako dve hodiny v rozpätí od desiatej do večera ôsmej hodiny, máte ubytovanie úplne zadarmo.

Foto: Pixabay

Pozor však na správny výber hotela

Ak sa teda rozhodnete pre dovolenku v tejto lokalite, pre istotu si skontrolujte, či si vyberáte hotel, ktorý je do tejto akcie zapojený. Netýka sa to totiž úplne všetkých. Celý ich zoznam nájdete na oficiálnej webovej stránke. Ďalšou podmienkou je stihnúť to do 31. mája, kedy je definitívny deadline pre zabookovanie si izby, na ktorú by táto ponuka mohla platiť.

Dôvodom vzniku tejto iniciatívy je nepredvídateľná klíma, ktorá ostrov sužuje. Preto, ak uvažujete nad letným Talianskom, neváhajte a využite túto špeciálnu ponuku. A ak vás predsa na dovolenke zastihne dážď, získate späť svoje peniaze a môžete voľný čas využiť pestrými aktivitami, ktoré ostrov ponúka aj za daždivého počasia.

travelandleisure.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy