foto: Caroline Fahey

Michal Blaško / / Série
"Hovoriť o tučnote je pre ľudí naozaj veľmi nekomfortné," hovorí fotografka Caroline Fahey.

Caroline Fahey je fotografka, ktorá bola v roku 2013 v druhom ročníku vysokej školy, keď jej lekári oznámili, že má v mozgu krvnú zrazeninu. Spôsobené to bolo obezitou a antikoncepciou. Lekári jej povedali, že takmer umrela a to preto, že je príliš tučná.

Na zotavenie potrebovala 8 mesiacov, pričom bola nútená opustiť štúdium. „Boleli ma oči a ani som dobre nepočula, pretože som bola citlivá na svetlo aj zvuky,“ spomína Caroline. „Naučila som sa, že zdravie je na prvom mieste.“ Byť zdravý ale neznamená, že chudne a drží diéty. Znamená to, že vie, čo si so svojim telom môže dovoliť robiť.

foto: Caroline Fahey

Vo svojej fotosérii s názvom „Silver Lining“ zaznamenala svoj boj, keď sa učila milovať svoje telo a prijať samú seba takú, aká je. Toto je niečo, čo by sme sa mohli viacerí naučiť.

foto: Caroline Fahey

„Dvaja z troch mojich priateľov trpia komplexmi zo svojho vzhľadu,“ hovorí Caroline. „Ľudia o tom nechcú hovoriť, o obezite. Radšej rýchlo zmenia tému. Je ale dôležité, aby o tom ľudia hovorili,“ myslí si.

foto: Caroline Fahey

„Niekedy sa cítim sexy, niekedy sa cítim ohavne. Je to v poriadku, ak sa necítite každý jeden deň úžasne! Nikdy neviete, kto takýmito problémami prechádza, no vedzte, že to trápi mnoho ľudí, ktorí sa však boja o tom hovoriť.“

Pozri aj: Medituje a cukor nemala už 28 rokov. Pri pohľade na túto dôchodkyňu nebudete veriť, že má už 70 rokov

huffingtonpost.com
0
Komentovať (0)