Súťaž Comedy Wildlife Photography odhalila svojich víťazov za rok 2022. Do súťaže sa zapájajú fotografovia z celého sveta, ktorí sa chcú podeliť so zábermi prírody a zvierat, ktoré ich nejakým spôsobom pobavili. A ani tento ročník nebola núdza o zábery, pri ktorých sa vám minimálne zdvihnú kútiky smerom nahor.
Levíča 0 — Gravitácia 1
Tohtoročným celkovým víťazom sa stal záber s názvom „Nie celkom mačacie reflexy“ od fotografky Jennifer Hadley. Na zábere je levie mláďa, ktorému sa nepodaril zápas s gravitáciou pri zliezaní zo stromu v národnom parku Serengeti v Tanzánii.

„Ani mi nenapadlo, že mláďa sa pokúsi zísť na zem tým najnemačkovejším spôsobom. Nikto nečakal, že sa to stane. Našťastie, ako to robia všetky mačky, aj mláďa sa narovnalo tak, aby pristálo na všetkých štyroch labkách a potom utieklo za svojimi súrodencami,“ uviedla Jennifer.
Tohtoročná súťaž obdržala až 5 000 záberov z celkovo 85 krajín. Okrem hlavného víťaza porota vyhlásila aj víťazov v piatich kategóriách, ako boli fotografie pod vodou, vo vzduchu, na zemi, internetový víťaz či juniorský víťaz.
V galérii si môžete pozrieť všetky víťazné zábery a tiež fotografie, ktoré boli porotou mimoriadne ocenené.
Výbuch zabil a rozmetal 168 ľudí, vrátane detí. Najhorší domáci teroristický útok v USA spôsobil americký vojak
Kráľovnou sa stala vďaka náhode, do jej spálne sa vlámal muž a spôsobil škandál. Alžbeta II. by oslávila 100 rokov
Spala som v izbe s 5 cudzími ľuďmi za 15,60 eura na noc: Nastala záchodová pohroma, no pozitívne veci prevládali
Andrea žije v Egypte, kde majú najchudobnejší 50 eur na mesiac. Travička zo Šiah si odsedela len 2 roky
Strieľali ich do tyla a ubili bodákmi. Rusi v katynskom lese zavraždili 26-tisíc Poliakov, vinu hádzali na nacistov













Nahlásiť chybu v článku