Foto: Australian Firefighters Calendar

Kalendár austrálskych hasičov na rok 2023 je už v predaji.

Tak ako každý rok, ani tento nie je výnimkou. Austrálski hasiči pokračujú vo svojej tradícii vytvárania kalendárov. Tentoraz je to v poradí už 30. ročník. Za ten čas sa im podarilo vďaka tejto iniciatíve vyzbierať niekoľko miliónov austrálskych dolárov a všetky peniaze putovali na podporu zvierat či iné charitatívne projekty.

Už 30 rokov kalendára

Ako píšu hasiči v tlačovej správe, predajom kalendára za 30 rokov podporili lekárske výskumy na liečbu popálením u detí, dlhodobo podporujú zvieracie útulky a zachraňujú austrálsku divočinu. A v tom sa chystajú pokračovať aj naďalej.

Ray Crapella & Spencer – Australian Firefighters Calendar – DOG Calendar

Fotografie austrálskych hasičov si môžete pozrieť aj v našich starších článkoch z roku 2022, 2021, 2020, 2019, 2018.

Tento rok si austrálski hasiči pripravili pre nadšených podporovateľov rovno niekoľko kalendárov. Tie sú zamerané na psy, mačky, kone, kalendár s mixom zvierat a potom verzie bez zvierat, a to hasiči v džínsoch a napokon kalendár Classic. Vybrať si z nich tak dokáže každý.

Mal Wright & Kaylie – Australian Firefighters Calendar – HORSE Calendar

Riaditeľ projektu, David Rogers, pre portál Bored Panda poznamenal, že hasiči patria medzi najdôveryhodnejšie profesie v Austrálii. Za 30 rokov, čo kalendár vychádza každý rok, zhotovili neuveriteľné množstvo fotografií a David poznamenáva, že prví hasiči, čo boli v kalendároch, sú už dnes na dôchodku alebo majú 50 či 60 rokov.

Mitch Evans & Princess – Australian Firefighters Calendar – MIXED ANIMAL Calendar

Ak sa vám tieto fotografie páčia, navštívte na stránku australianfirefighterscalendar.com a objednajte si jedinečný kalendár. Okrem toho, že vám skrášli váš domov, budete mať aj skvelý pocit z toho, že ste prispeli na dobrú vec.

Pozrite si ďalšie fotografie austrálskych hasičov v galérii.

 

Najnovšie články