Foto: TASR/AP

Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová upustila v piatok pre pandémiu koronavírusu vo svete od svojho tradičného protestu pred švédskym parlamentom.

Namiesto toho z domu vyzvala na mohutné online protesty za záchranu klímy, píše agentúra DPA.

“V čase krízy meníme svoje správanie a prispôsobujeme sa novým okolnostiam v prospech spoločnosti,” napísala v piatok mladá Švédka na Twitteri a Instagrame.

K statusom pridala fotografiu, na ktorej sedí doma v Štokholme na podlahe a v rukách drží transparent s nápisom” “Školský štrajk za klímu”. Po jej boku sedia jej dvaja psi Moses a Roxy.

Sedemnásťročná aktivistka zároveň vyzvala na veľké online protesty.

V spoločnom videu s nemeckou aktivistkou Luisou Neubauerovou a ďalšími mladými z rôznych krajín zdôraznila, že na klimatickú krízu by sa napriek kríze s koronavírusom nemalo zabudnúť.

Thunbergová už v stredu podporila požiadavku zdravotníckych úradov, aby sa ľudia vyhýbali veľkým demonštráciám s cieľom zastaviť šírenie nákazy nového koronavírusu.

Švédska aktivistka sa stala známou po tom, ako od augusta 2018 denne protestovala pred švédskym parlamentom, pričom žiadala, aby politici urobili viac v boji proti klimatickej zmene. Mladých ľudí na celom svete tým inšpirovala k vlne protestov známych ako “Piatky za budúcnosť”.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )