Ilustračné foto: Pixabay/ real name: Nadina Wiórkiewiczpl.wiki: Nadine90commons: Nadine90 [CC BY-SA 3.0], from Wikimedia Commons

Hovorí sa, že keď chceme vidieť vo svete zmenu, mali by sme začať od seba.

Jeden drogový díler vzal tento výrok doslova a začal predávať kokaín v plastových nádobkách, ktoré sa dajú znova použiť, vďaka čomu chráni životné prostredie. Ekologickí ľudia, ktorí sa zaujímajú o životné prostredie, sa tak očividne nachádzajú aj v tomto „odvetví“. 

Aj napriek tomu, že drogoví díleri nie sú v spoločnosti považovaní za tých najlepších ľudí, ktorí vyznávajú dobrý spôsob života a podporujú životné prostredie, je vždy dobré vedieť, že sa medzi nimi nachádza aj takýto človek. V skutočnosti je totiž omnoho väčšia pravdepodobnosť,  drogy dostanú zákazníci do malého plastového vrecka, ktoré nakoniec jednoducho vyhodia.

Foto: Pixabay

Jeden drogový díler síce svet nezmení, no môže tento nápad posunúť ďalej. „Svoj kokaín som dostal v plastovej nádobke, pričom mi môj predajca povedal, že s klasickými vrecúškami skončil a viac v nich predávať tovar nebude. Vysvetlil mi, ako to s nádobkou vlastne funguje. Nabudúce ju mám priniesť späť, aby mi ju mohol naplniť ďalším tovarom. Je to vraj lepšie pre životné prostredie,“ povedal jeden kupujúci z Birminghamu.

„Myslel som si, že žartuje, no on to myslel vážne. Ja osobne sa o životné prostredie síce nezaujímam, no môj díler mi povedal, že má veľa zákazníkov, pre ktorých je naše životné prostredie dôležité a tento nový spôsob milujú.“

Tento nápad je možno zaujímavým riešením, no ekologička Liliana M. Dávalos má na to trochu iný názor: „Výskumami sme zistili, že v južnej Kolumbií je väčšia pravdepodobnosť straty lesa, ktorý je v blízkosti kokaínu.“

To znamená, že čím viac kokaínu je okolo nás, tým horší dopad to má nielen na lesy, ale takisto aj na celú našu planétu.

Foto: Pixabay

Rast a produkcia drog je jednoducho zodpovedná za obrovské množstvo odlesňovania rôznych častí sveta. Podľa štúdie University of New York, ktorá bola vykonaná v roku 2011 sa zistilo, že práve kvôli drogám zmizla veľká časť lesov v spomínanej južnej Kolumbií.

Z tohto všetkého vyplýva, že aj napriek snahe jedného drogového dílera, je jasné, že niekoľko gramov kokaínu, ktorý sa predáva v ekologických nádobkách, neočistí našu planétu od problému, ktorý s drogami má.

Ak naozaj chceme chrániť životné prostredie, nemalo by záležať na tom, v čom si ľudia kokaín kupujú, ale či si ho vlastne kúpia. To je totiž na prvom mieste.

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články