Slovensko má za sebou najdôležitejší zápas MS 2019 v hokeji.

Slováci dnes hrali dôležitý zápas s Nemeckom, ktorý keď by sme prehrali, museli by sme sa spoliehať na ostatné tímy, ak by sme chceli postúpiť do štvrťfinále. Na dôležitosti zápasu to bolo vidno, hralo sa opatrne a hra bola často kúskovaná. Prehrali sme však 2:3.

Prvú minútu zápasu nás Nemci úplne zatlačili v našej tretine, no nedokázali si vypracovať streleckú šancu. Slováci dokázali odpovedať a z protiútoku vypálil prvú strelu na nemeckú bránu Nagy. Zápas po tejto strele pokračoval ďalšie dve minúty v nemeckej tretine, kedy sme si vypracovali hneď niekoľko šancí na gól. Potom spravili výpad Nemci a naši sa neubránili faulu, hrali sme oslabení o jedného hráča. Slováci sa však skvelou obrannou hrou dokázali bezpečne ubrániť. Hra bola často prerušovaná a naši sa ťažko dostávali do hry. V 11. minúte tentokrát fauloval Nemec Schopper, a presilovku si mohlo zahrať aj Slovensko, no ani oni my sme ju nedokázali využiť. V prvej tretine sme gól napokon nevideli.

Šanca Nemcov pred bránou Čiliaka
Šanca Nemcov pred bránou Čiliaka, foto: TASR – Martin Baumann

Druhá tretina začala opäť opatrne a hokejisti sa len ťažko dostávali do šancí. V 24. minúte sme dokázali Nemcov zatlačiť na dlhší čas v tretine a vypracovali sme si niekoľko vynikajúcich šancí. Buc dokonca trafil tyč nemeckej brány. Náš súper sa však ubránil a z následnej šance dokázal streliť gól Michaelis. Od 25. minúty sme prehrávali 0:1.

Nemeckí hokejisti po strelení prvého gólu
Nemeckí hokejisti po strelení prvého gólu, foto: TASR – Martin Baumann

My sme v nasledujúcich minútach tlačili Nemcov, no dokázali sme streliť „iba“ dve tyčky, jednu po obrovskej šance do poloodkrytej brány. Náš tím si však z tlaku doslova vypýtal presilovú hru. Po 23. sekundách našej presilovky sa pomedzi hráčov Nemecka preštrikoval Hudáček, bol faulovaný Holzerom a my sme mali veľkú šancu vyrovnať v presilovke 5 na 3. Stačilo 6 sekúnd a Sekera bombou prestrelil všetko pred sebou. Bolo vyrovnané a my sme mali ešte presilovku o jedného hráča. Dokázali sme využiť aj túto presilovku, keď sa spomedzi kruhov presadil Libor Hudáček. Za pár sekúnd sme dokázali otočiť stav stretnutia na 2:1. V 34. minúte nešťastne hral nebezpečne s vysokou hokejkou Koch a my sme hrali v oslabení až 4 minúty, no dokázali sme sa ubrániť aj takúto dlhú dobu. Tretia tretina skončila 2:1.

Radosť slovenských hokejistov po 2 góle
Radosť slovenských hokejistov po 2 góle, foto: TASR – Martin Baumann

Tretiu tretina sme odštartovali skvele, keď sme Nemcov v podstate do ničoho nepustili. Nemci nás v 45. minúte faulovali a my sme hrali presilovú hru, no nedokázali sme ju využiť. V ďalšom priebehu zápasu sme si viac šancí vypracovali my ako Nemci, aj vďaka skvelej práci našich obrancov. V 54. minúta však Nagy fauloval v našom obrannom pásme a museli sme sa 2 minúty brániť. Nagy dostal 2 + 10 minútový osobný trest. Čiliak nás však v mnohých situáciách zachránil a aj vďaka tomu sme sa dokázali ubrániť. Nemecký tlak však pokračoval. Skoro vyše dve a pol minúty pred koncom si Nemci odvolali brankára a hrali vo výhode o jedného hráča. 2 minúty pred koncom dokázali vyrovnať na 2:2. 27 sekúnd pred koncom tretiny Nemci otočili skóre a vyhrávali 3:2. Takýmto skóre sa skončil aj zápas.

V piatom zápase sa stretneme o 16:15 v piatok s Francúzskom.