Republiková rada opozičnej strany SaS má vo štvrtok (23. 4.) rokovať o návrhu na vylúčenie členky Jany Bittó Cigánikovej. Pre TASR to potvrdil hovorca strany Ondrej Šprlák. Bittó Cigániková už skôr na sociálnej sieti avizovala, že ju vo štvrtok idú pre kritiku lídra Branislava Gröhlinga zo SaS vylučovať.
„Potvrdzujem, že na republikovú radu prišiel návrh na vylúčenie Jany Bittó Cigánikovej zo strany SaS z dôvodu dlhodobého poškodzovania dobrého mena strany. O tomto návrhu sa bude zajtra rokovať,“ uviedol pre TASR hovorca strany Ondrej Šprlák.
Mala vraj doplatiť na kritiku
Bittó Cigániková tvrdí, že zo SaS ju chcú vylúčiť za jej kritiku voči predsedovi strany Gröhlingovi. Upozornila pritom na to, že SaS jej pod jeho vedením blokuje uznesenie k potrebe otvorenia rokovaní so Svätou stolicou a stopla jej dve tlačové konferencie. „Keď som otvorila tému Vatikánskych zmlúv, predseda SaS ma osobne zahriakol, že o tomto sa v SaSke nebudeme ani len rozprávať,“ podotkla. Poukázala pritom na to, že SaS mala sedemnásť rokov a stále má v programe odluku cirkvi od štátu.

Pýtala sa preto, či sa toto dá nekritizovať. „Čo by som to bola za človeka, keby som toto nekritizovala? Ako niekto môže považovať za správne obrátiť o 180 stupňov a poprieť samu seba, to, v čo verím, lebo ostatní sa rozhodli, že ak to nespravím, ide o neposlušnosť, nelojalitu, šírenie nenávisti. Ale ja som lojálna k hodnotám, ktoré som sľúbila presadzovať. K ľuďom, ktorí mi dali hlas. A nie k predsedovi, ktorý je len etapou,“ okomentovala Bittó Cigániková.
Jakub dal výpoveď a odišiel do zahraničia: Ak obmedzia voľby, určite príde domov. Je to signál, že sa deje niečo zlé
Výbuch zabil a rozmetal 168 ľudí, vrátane detí. Najhorší domáci teroristický útok v USA spôsobil americký vojak
Kráľovnou sa stala vďaka náhode, do jej spálne sa vlámal muž a spôsobil škandál. Alžbeta II. by oslávila 100 rokov
Spala som v izbe s 5 cudzími ľuďmi za 15,60 eura na noc: Nastala záchodová pohroma, no pozitívne veci prevládali
Andrea žije v Egypte, kde majú najchudobnejší 50 eur na mesiac. Travička zo Šiah si odsedela len 2 roky













Nahlásiť chybu v článku