Po náročných dňoch priniesla Zoologická záhrada Bojnice povzbudivú správu. Jedna z malých medvedíc, ktoré osireli po zastrelení medvedice pri Ružomberku, otvorila oči.
Zoo o tom informovala na sociálnej sieti s tým, že ide o malý, no významný míľnik v ich vývoji. Ošetrovateľky sú so samičkami nepretržite 24 hodín denne. Okrem pravidelného kŕmenia pozorne sledujú ich zdravotný stav a všetky zmeny konzultujú s veterinárnym lekárom.
Dve samičky zostávajú stabilizované
Do rehabilitačnej stanice prijali tri približne mesačné medvieďatá v pondelok 16. februára po tom, čo bola ich matka usmrtená. Najhoršie na tom bol samec, ktorého stav sa napriek intenzívnej terapii nepodarilo stabilizovať a zoo pristúpila k eutanázii. Dve samičky však podľa aktuálnych informácií napredujú. Zoologická záhrada uviedla, že sa im postupne darí lepšie prijímať mlieko a každý deň priberajú ďalšie gramy. Ich zdravotný stav zostáva stabilizovaný, no personál ho naďalej veľmi pozorne sleduje.
Mláďatá boli po prijatí dehydratované a mali nízku hmotnosť. V rehabilitačnej stanici im nastavili intenzívny 24-hodinový režim starostlivosti. Zoo zároveň poďakovala všetkým, ktorí sa na starostlivosti podieľajú, ako aj verejnosti za podporu.
Michael O´Leary zmenil cestovanie ako ho poznáme: Obéznych ľudí označil za „monštrá“, neveril v globálne otepľovanie
Navštívili sme jednu z najkrajších dolín Veľkej Fatry. Je tu aj bikepark a údajne tu môžete vidieť rysa
Šéf NKÚ Andrassy v 1 na 1: Premiér sa so mnou nestretol. Vláda má pocit, že keď má moc, môže robiť čokoľvek
Ropná plošina im vybuchla pod nohami. Počas jednej z najhorších tragédií svojho druhu zomrelo 167 ľudí
Giulia prezradila, aké je to žiť na Špicbergoch a aké sú tam zárobky. Meteorológ vysvetlil fenomén tepelnej kupoly














Nahlásiť chybu v článku