Bolo to ešte v septembri, keď sme exkluzívne priniesli informácie o tom, že tvrdý ruský diskont otvorí svoju prvú slovenskú predajňu. Reťazec zároveň pokračoval v nábore ďalších zamestnancov a v januári sme vás ako prví informovali o tom, že mieri do dvoch ďalších miest. Tieto správy sa teraz potvrdzujú.
správy od nás budete mať ako prví.
Diskont Mere, oficiálne prevádzkovaný eseročkou ChainStores SK, na svojej sociálnej sieti informoval zákazníkov, že pripravuje nový obchod v Prievidzi. Pobočka už zároveň disponuje aj vlastnou facebookovou stránkou.
Otvorenie už čoskoro
Veľa ďalších informácií síce reťazec neprezradil, no podľa sprievodnej grafiky je zrejmé, že predajňu otvorí v blízkej dobe. Stať by sa tak malo na ulici Jozefa Murgaša 38, čo potvrdzuje adresa v profile stránky. Podobne ako v Banskej Bystrici, aj tu by mal diskont lákať na lacný tovar a koncept typický pre takzvaný tvrdý diskont.
To v praxi znamená, že tovar je vyložený zväčša na paletách a ako v minulosti uviedli zástupcovia spoločnosti, reťazec šetrí aj na ďalších prvkoch tak, aby dokázal stlačiť konečné ceny čo najnižšie. Ide tak o diametrálne odlišný nákupný zážitok v porovnaní s tým, na čo sú slovenskí spotrebitelia zvyknutí.
Okrem Prievidze sa na pracovných portáloch objavila aj ďalšia lokalita – Nové Zámky. Ako ešte skôr zistil portál MY Nové Zámky, tamojšia pobočka sa otvorí už počas marca v novom obchodnom centre Castimonia spolu s ďalšími značkami ako Kinekus a TEDi. V meste tak pôjde o ďalší diskont, ktorý sa po prevádzkach ako Lidl či Biedronka bude uchádzať o priazeň zákazníkov.
Zároveň je podľa aktuálnych či minulých pracovných ponúk zrejmé, že Mere má záujem o prakticky všetky tuzemské regióny. Konzultantov pre rozvoj siete predajní spoločnosť už nejaký čas hľadá od Bratislavského až po Košický kraj a je tak zrejme iba otázkou času, kedy svoj koncept prinesie aj do ďalších miest.

Kontroverzné pozadie
Reťazec na Slovensku zatiaľ pôsobí skromným dojmom a svoju expanziu rozvíja bez výraznejších marketingových aktivít či reklám. Meno reťazca sa priamo nespomína ani v pracovných ponukách, prepracovaná nie je ani grafika na sociálnych sieťach či možnosti kontaktovania.
V minulosti sa navyše v českých médiách riešilo majiteľské pozadie spoločnosti a kontroverzné mená v jej štruktúre.

Podľa portálu PageNotFound.cz z dostupných informácií a verejných registrov vyplýva, že za Mere majú stáť bratia Shnayderovci, ktorých Ukrajina opakovane zaradila na sankčný zoznam a označila ich za bezpečnostnú hrozbu. Ďalej sa v rámci firmy spomínajú napríklad platby v kryptomenách, ktoré si Rusi obľúbili hlavne po začatí vojny na Ukrajine.
Česká mutácia spoločnosti sa pre portál vyjadrila, že ide o špekulácie a nepodložené informácie. Tak či onak, diskont Mere neprežíval od začiatku vojnového konfliktu na Ukrajine ľahké obdobie, nakoľko s ním prerušilo obchodné väzby niekoľko dodávateľov a v niektorých krajinách ako Poľsko či Belgicko musel reťazec zmeniť názov na MyPrice.
Ak vám tento článok niečo dal, odmeňte ho. Nie lajkom, ale podporou. Pridajte sa k interez PREMIUM a získajte:
- 📰 Články bez reklám na interez, Odzadu, EMEFKA, Startitup, Fontech
- 📚 Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- 🎁 Prístup k exkluzívnym benefitom
Film Deep Throat stál za zrodom porna, ľudia naň chodili do kina: Herečku do sexu nútili, zarobil 600 miliónov
Woodstock mal byť zlatou baňou, skončil napokon v strate. Legendárny festival sa ale stal kultom, ktorý už nič neprekoná
Na každé 3 metre pripadá jeden mŕtvy robotník. 81 kilometrov dlhý Panamský prieplav je veľkolepou stavbou ľudstva
Žena zabila svoje 3 deti, lekári problém prehliadli: Ide o jeden z najsmutnejších prípadov v histórii krajiny
6 € za vstup a veľké pivo za 2,50 €: Kúpali sme sa na skrytom jazere a ochutnali „kúpaliskové“ gastro
Pre chorobu si siahol na život, mal halucinácie. Robin Williams humorom zachraňoval iných, sebe pomôcť nevedel
Baba Vanga je Nostradamus z Balkánu: Negramotná žena oslepla pri búrke a mala dostať dar. Pravda je inde













Nahlásiť chybu v článku