Tlaková níž so silným snežením a mrznúcim mrholením spôsobila v pondelok v Nemecku mnohým vodičom, cestujúcim i chodcom značné problémy. Navyše, Nemecká meteorologická služba (DWD) predpovedá na nasledujúce dni snehové i dažďové zrážky, pričom mrznúci dážď sa očakáva najmä v strednom Nemecku, informuje TASR na základe správy DPA.
Vlakové spojenie medzi Berlínom a Stralsundom, ako aj medzi Berlínom a Rostokom pozastavili. Meškania a odrieknutia sa dotkli tiež vlakov ICE a Intercity v oblasti Rýn-Mohan, v okolí Stuttgartu, Ulmu, ako aj na trati Hamburg-Hannover, oznámila spoločnosť Deutsche Bahn. Zamrznuté výhybky spôsobili veľké problémy v Dolnom Sasku.
Studený front so zrážkami prechádzal cez Nemecko od nedeľného večera od juhozápadu. Na zľadovatených cestách došlo v noci z nedele na pondelok k stovkám nehôd. Vo väčšine prípadov išlo len o škody na majetku, viacero ľudí utrpelo ľahké zranenia. Len v spolkovej krajine Durínsko zaznamenala polícia počas ôsmich hodín 97 dopravných nehôd, v Sasku-Anhaltsku viac ako 100 nehôd. Nepriazeň počasia spôsobovala značné problémy aj v Bavorsku a v Dolnom Sasku.

Dočasne museli zastaviť električkovú dopravu
Vzhľadom na ľadový obal, ktorý sa na trolejom vedení vytvoril vo veľmi krátkom čase, museli v Berlíne dočasne zastaviť električkovú dopravu. Na trati uviazlo približne 40 električiek. „Mrznúci dážď spôsobil v krátkom čase zamrznutie trolejového vedenia. Je to nevídaná situácia, s takým niečím sme sa doteraz nikdy nestretli,“ povedala hovorkyňa berlínskej dopravnej spoločnosti BVG, ktorú agentúra cituje. V Berlíne ovplyvnili obmedzenia aj nadzemné linky metra.
V dôsledku komplikácií, ktoré v metropole krajiny spôsobil mrznúci dážď, museli v pondelok ráno nakrátko posunúť aj odchod nemeckého ministra zahraničných vecí Johanna Wadephula na jednodňovú pracovnú cestu do Lotyšska a Švédska.
Našli sme lacné Chorvátsko, pivo si dáte za 67 centov: Dovolenka pri Jadranskom mori vás nemusí stáť majland
Psychologička Denisa o mužoch v nedobrovoľnom celibáte: Problém vzniká, keď nadobudnú presvedčenie, že vzťahy sú „hra“
15-tisíc mŕtvych a najväčšia katastrofa 3. tisícročia. Cunami dokonca posunulo japonský ostrov o dva metre
Paulíková o Málinci: Starostovia na Podpoľaní sa boja Tarabu, z prečerpávačky sa môže stať druhá Slatinka
Husajnovi vyvíjal zbraň, akú nemal žiadny štát na svete. Superdelo Veľký Babylon nedokončil, popravili ho tajné služby
Pľúca novorodencov sa menili na kameň, nikdy sa to nemalo stať. Najväčší národný škandál pochoval 1 810 ľudí
Alisa je Ruska z najchladnejšieho mesta na svete: Priemerný plat je tu 850 eur, byt si prenajmeš aj za 229 eur










Nahlásiť chybu v článku