Severné Slovensko môžu v sobotu potrápiť snehové jazyky a záveje. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa, ktorá predbežne platí až do nedele (4. 1.). Upozornil na to na svojom webe.
Výstraha pred snehovými jazykmi a závejmi platí pre takmer celý Žilinský kraj a pre okresy Ilava, Považská Bystrica, Púchov, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Levoča, Poprad a Stará Ľubovňa.
Smog v okrese Levice
SHMÚ zároveň vydal výstrahu pred smogom v okrese Levice. „Vysoké emisie PM10 pochádzajú pravdepodobne z vykurovania tuhým palivom a z ďalších lokálnych zdrojov. K znečisteniu prispievajú súčasne aj nepriaznivé rozptylové podmienky,“ varujú meteorológovia.

Silné mrazy
Do našej oblasti začne od severu prúdiť mimoriadne studený vzduch arktického pôvodu, ktorý v najbližších dňoch prinesie silné mrazy, informuje iMeteo.
Počas víkendu bude počasie prevažne jasné až polooblačné, no chlad sa už začne prejavovať. Denné teploty sa budú pohybovať od -3 do 0 °C, na juhu miestami do +3 °C.
Začiatkom budúceho týždňa sa ochladenie ešte prehĺbi. Od pondelka sa očakávajú celodenné mrazy, pričom maximá sa dostanú len na -6 až 0 °C.
Najvýraznejší pokles teplôt príde v noci. Teplota môže na viacerých miestach klesnúť pod -10 °C, v dolinách a kotlinách výnimočne až k -20 °C.
Trichologička Lenka sa stará o vlasy a pokožku hlavy: Ľudia stále veria, že umývaním vlasy vypadávajú
Tomáš Baťa bol najväčším podnikateľom v histórii Československa: Zamestnancom dal vysoké platy, za chyby ich trestal
Radek pomáha ľuďom kúpiť nehnuteľnosť v Malage: Španielsko už nie je lacné, no kvalita života je tu skvelá
Pred 170 rokmi sa narodil génius Nikola Tesla: Miesto žien miloval holubicu, po podrazoch kopal kanály
Prezidentovi USA po atentáte podávali kravskú krv a vajcia cez anál. Zabili ho napokon lekári a nie strelec
Michael O´Leary zmenil cestovanie ako ho poznáme: Obéznych ľudí označil za „monštrá“, neveril v globálne otepľovanie
Navštívili sme jednu z najkrajších dolín Veľkej Fatry. Je tu aj bikepark a údajne tu môžete vidieť rysa
Šéf NKÚ Andrassy v 1 na 1: Premiér sa so mnou nestretol. Vláda má pocit, že keď má moc, môže robiť čokoľvek
Ropná plošina im vybuchla pod nohami. Počas jednej z najhorších tragédií svojho druhu zomrelo 167 ľudí










Nahlásiť chybu v článku