Špekulácie, že dron zneškodnený nad budovami poľskej vlády vo Varšave bol súčasťou rozsiahlej špionážnej akcie, sa zatiaľ nepotvrdili. Informoval o tom v utorok hovorca hovorca koordinačného centra špeciálnych služieb Jacek Dobrzyňski.
Informuje o tom varšavský spravodajca TASR podľa portálu TVN24. „Dementujeme fámy, že je to nejaká masová špionážna akcia. V tomto štádiu to nikto nemôže jednoznačne potvrdiť,“ vyhlásil Dobrzyňski.
Reakcia poľských úradov
Dron, ktorý sa objavil v pondelok večer nad chránenou oblasťou, zneutralizovala Služba ochrany štátu (SOP). Pri zásahu zadržali 21-ročného občana Ukrajiny a 17-ročnú Bielorusku. Podľa Dobrzyňského príslušníci SOP rýchlo zasiahli, zadržali osoby podozrivé z riadenia zariadenia a odovzdali ich polícii, ktorá vedie ďalšie úkony.
Na preverovaní prípadu spolupracuje aj Agentúra vnútornej bezpečnosti (ABW), ktorá zisťuje motívy konania zadržaných. „Sú to mladí ľudia, možno to vyplynulo z ľahostajnosti, možno z nevedomosti, možno z toho, že chceli urobiť nejaký film,“ dodal hovorca. Premiér Donald Tusk ešte v pondelok večer oznámil, že bezpečnostné zložky dron nad chránenou oblasťou úspešne zneškodnili.
Doktorka farmácie: Infúzie vitamínu C sú pre zdravých ľudí zbytočné a môžu byť rizikové. Prevetrajú tiež peňaženky
Zvládne byť prorokom každý? Naša redakcia predpovedala 46 vecí na rok 2025, vyše 44 % z toho správne
Matka 10 detí 25 rokov držala v zajatí dievča. Boli sme v reštaurácii z novej epizódy Na nože, zostali sme nespokojní
O obľúbenom animáku Tom & Jerry sa šíri konšpirácia, ktorú ste možno počuli aj vy. Pravda je však inde
Navštívili sme nádherné miesto na Slovensku, zamilovali sme si ho. Je zaradené medzi „Sedem divov Turca“
Strčil prsty do vagíny a pozrel sa dnu, keď sa to považovalo za nechutné: Otec gynekológie experimentmi mučil otrokyne












Nahlásiť chybu v článku