Fínska politička a predsedníčka tamojšej parlamentnej Sociálnodemokratickej strany Fínska (SDP) Tytti Tuppurainenová vyhlásila, že na nedávne rozhodnutie Maďarska otvoriť nekontrolovaný pohyb občanov Ruska a Bieloruska je potrebné reagovať.
„Maďarsko musí byť vylúčené z voľného pohybu v schengenskom priestore a musia byť zavedené hraničné kontroly. Maďarsko by nemalo byť vylúčené z Európskej únie, ale musíme sa chrániť,“ uviedla Tuppurainenová na platforme X.
Vraj ide o kampaň
Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó však podľa webu hs.fi tvrdí, že obavy EÚ o bezpečnosť sú výsledkom propagandistickej kampane pobaltských krajín proti Maďarsku. Budapešť koncom júla výrazne uľahčila vstup pre občanov Ruska a Bieloruska. Tí tak môžu prekročiť hranice Európskej únie cez Maďarsko bez nutnosti bezpečnostných kontrol a následne sa voľne pohybovať po ostatných členských štátoch.
Psychologička Lucia Košťálová o prípade učiteľky v Nitre: Škola by mala mať postup pre tieto situácie
Namaľoval Hitlera ako masturbuje, bol ním posadnutý. Salvador Dalí veril, že je reinkarnáciou mŕtveho brata
Agnesa žije 20 rokov v USA: Podnikanie je tu ľahšie, no pracuje sa veľa. Ľudia dajú na bývanie aj 70 % príjmov
Podľa šéfa IĽP chce Ficova vláda Slovákov v zahraničí umlčať. Naša redaktorka bola na najlepšom letisku na svete
V kostole ňou vyháňajú diabla, pôvodne bol vo fľašiach kokaín. Coca-Cola je aj dnes zakázaná v 2 štátoch sveta














Nahlásiť chybu v článku