Očakávaný koncert ruskej opernej speváčky Anny Netrebko v Slovenskom národnom divadle (SND) si vyslúžil kritiku, no okrem nej sa prišlo na ďalšie skutočnosti. SND sľubovalo predaj lístkov v januári, doteraz sa tak nestalo. Časť honoráru však speváčke bola vyplatená skôr, ako to zákon dovoľuje.
Informuje o tom portál tvnoviny. Ten upozorňuje najmä na porušenie zákona, ktorý hovorí o tom, že preddavky je možné vyplatiť najskôr 3 mesiace pred výkonom služby alebo umeleckého výkonu.
„Koncert s opernou divou Annou Netrebko, ďalšími hosťujúcimi umelcami – renomovaným britsko-talianskym tenoristom Freddiem De Tommaso, dirigentom Michelangelom Mazza, známym z prestížnych scén a naším skvelým barytonistom Danielom Čapkovičom a orchestrom Opery SND sa uskutoční 30. apríla 2025,“ uviedlo divadlo pre portál.
Pokuta do výšky 40-tisíc eur
Časť honoráru však speváčka už dostala. Faktúru divadlo zverejnilo 16. januára, čo znamená, že divadlo zrejme porušilo zákon. Za porušenie zákona môže byť udelená pokuta ministerstvom financií do výšky 40-tisíc eur.
Lístky by sa mali začať predávať koncom tohto týždňa, dostupných bude približne 700 vstupeniek.
Andrea žije v Egypte: Najchudobnejší majú 50 eur na mesiac. Veľa Egypťanov sa snaží nájsť si partnerku zo zahraničia
Napožičiavala si 150-tisíc eur, kamarátkam dávala do kávy jed. Travička zo Šiah si odsedela len 2 roky
Guľka mu preletela cez mozog, žil ešte 9 hodín. Posledné hodiny Abrahama Lincolna nenaznačovali, čo príde
Peter Weiss v 1 na 1: Po prehre Orbána Ficova vláda zintenzívni vzťahy s Ruskom. Stúpnu aj ruské operácie na Slovensku
Ak by radista išiel spať o 5 minút neskôr, katastrofe mohli predísť. Takto prebiehali posledné hodiny Titanicu













Nahlásiť chybu v článku