Pokračovanie vianočnej rozprávky, na ktoré sme čakali dlhých 40 rokov, so sebou prinieslo obrovské sklamanie a vlnu kritiky. Ľudia nový film označujú za prepadák roka, aj napriek tomu bol najsledovanejším programom týchto Vianoc.
Druhá časť kultovej rozprávky Perinbaba, s názvom Perinbaba a dva svety, priniesla pokračovanie nadčasového príbehu, ktorý zaujal divákov už pred 40 rokmi. Nová Perinbaba sleduje osud Lukáša, syna pôvodných hrdinov Alžbetky a Jakuba, ktorý sa vydáva na dobrodružnú cestu za šťastím a pomáha mu verný priateľ Ucho. Príbeh je plný kúziel, humoru a posolstva o sile snov a lásky.
Perinbaba 2 sa stala hitom týchto Vianoc
Ako informuje Mediaboom, premiéra filmu Perinbaba a dva svety, ktorá bola 1. januára 2025 na televízii JOJ, priniesla vysokú sledovanosť, čím sa z novej rozprávky stal najsledovanejší program Vianoc a dokonca aj jeden z najviac sledovaných programov za posledné roky.
Celkovo si novú Perinbabu pozrelo 559-tisíc divákov v univerzálnej cieľovke, čím prekonala aj tradične populárne programy ako napríklad Tri oriešky pre Popolušku.

Hit a zároveň prepadák Vianoc
Napriek vysokej televíznej sledovanosti sa film stretol s negatívnymi reakciami. Počas vysielania diváci začali film opúšťať. Veľká časť publika nevydržala rozprávku pozerať až do konca, čo len potvrdilo obrovské sklamanie divákov z pokračovania slávnej Perinbaby.
Ako sme informovali v našom článku, kritika filmu sa sústredí najmä na slabý strih, nezaujímavý scenár a nie práve najlepšie herecké výkony. Čo potvrdzuje aj mizerné hodnotenie filmu na ČSFD — len 37 %. V recenziách sa objavujú vyjadrenia ako: „strašný maglajz“, „prepadák“, „najhorší film roka“, či dokonca, že „najlepší herecký výkon podal psík“.
Perinbaba a dva svety bola v kinách ešte na prelome rokov 2023 a 2024, podľa UFD si ju pozrelo viac ako 120-tisíc divákov, pričom zarobila 800-tisíc eur.
S analytikom Potočárom sme sa rozprávali o energopomoci. Boli sme na magických trhoch, očarili nás ponukou aj cenami
Doktorka Jana Boboková o zomieraní: Život nie je nutné za každú cenu umelo predlžovať. Musíme akceptovať, že bude koniec
Našli ho mŕtveho v hotelovej vani, stal sa tak členom „Klubu27“: Smrť Jima Morrisona je dodnes veľkou záhadou
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom










Nahlásiť chybu v článku