Cesta z Prahy do talianskeho mesta Pisa trvá lietadlom necelé dve hodiny. Desiatky cestujúcich však zo stroja spoločnosti Ryanair vystúpili až po piatich hodinách.
správy od nás budete mať ako prví.
Ako informuje TN Nova, cesta sa predĺžila o niekoľko hodín, počas ktorých pasažieri nemohli opustiť palubu. Aerolinka sa napokon ľuďom, ktorí jej služby využili, ospravedlnila s tým, že bola nútená let nečakane odkloniť. Dôvod však v emaili neuviedla.
Odklonil let do mesta Bologna
„Pilot zrazu nad mestom Pisa stroj otočil. Dôvodom podľa informácií, ktoré sme dostali, bolo veľmi zlé počasie nad mestom. Pristáli sme v Bologni,“ povedala jedna z cestujúcich.
Tým sa však nepríjemnosti neskončili. Pasažieri museli v lietadle zostať sedieť ešte dve hodiny, a to bez vody aj občerstvenia. „Pokiaľ sme sa chceli napiť alebo niečo zjesť, museli sme si to kúpiť. Najhoršie ale bolo, že sme nemohli opustiť lietadlo. Dve hodiny sú v takomto prípade dlhá doba,“ dodala.
Napokon po piatich hodinách, odkedy v Prahe nastúpili do lietadla, dorazili do cieľovej destinácie. Stroj síce pristál na zemi, ale kým ho mohli opustiť, trvalo to ďalších 20 minút.
Presmerovanie lietadla množstvu cestujúcich spôsobilo obrovské problémy. Mali totižto už vopred kúpené lístky na cestu vlakom či trajektom, ktoré na let nadväzovali. Tie im však v dôsledku meškania prepadli.
„Žijem v Taliansku 30 rokov, v Pise na mňa čakal manžel. Keď zistil, že letíme do Bologne, vydal sa tam autom. Po necelej hodine cesty to ale otočil a išiel po mňa späť do Pisy,“ povedala ďalšia z cestujúcich.
Aerolinka sa ospravedlnila prostredníctvom emailu a prisľúbila, že začne plánovať ďalšiu cestu z letiska, respektíve sa posnaží zabezpečiť alternatívne opatrenia, ktoré ľudí dostanú do ich cieľa. Cestujúcim tiež odporučila, aby na webe Ryanair vyplnili formuláre pre odškodnenie v prípade, ak nechcú čakať na riešenie navrhnuté spoločnosťou.
Pobláznila celé Slovensko, donedávna o nej nikto nevedel: Kto je atlétka Anna Švrček, ktorá sa stala virálnou?
Bola som v Afganistane: Musela som dodržiavať pravidlá. Ženy nesmú pracovať, diktujú im, ako sa obliekať
Japonci sa nevzdali, dostali druhú atómovú bombu. Nagasaki spálila ešte silnejšia explózia než Hirošimu
Vykúpenie z väznice Shawshank bol prepadák: Herec sa musel popasovať s výkalmi, režisér odmietol 2,5 milióna
Nikol sa presťahovala do Egypta: Ramadán som si upravila a držala pôst 14 dní. Miestnym sa páči tajomno žien
Z hlavy zločinca stúpal dym, v sále smrdelo zhorené mäso. Prvá poprava elektrickým kreslom nevyšla na prvýkrát
Navštívili sme najlepšie klimatické kúpele na Slovensku. Hrdzavý areál zastal v 90. rokoch, no príroda očarí
Teplota až 4000 stupňov a ľudia vyparení zaživa. Atómové bombardovanie Hirošimy sa udialo pred 81 rokmi












Nahlásiť chybu v článku