Len nedávno sme vás informovali o tom, že chorvátske pláže čelia veľkému problému – medúzam. Tieto nebezpečné živočíchy sa objavili na juhu krajiny, od mestečka Orašac až po Dubrovník. Chorvátsko pritom nie je jediný štát, ktorý musí tento problém riešiť.
Medúzy môžu mať aj 30 kilogramov
Ako uvádza portál iMeteo, veľké a nebezpečné medúzy druhu Rhizostoma luteum sa objavili na pobreží Portugalska. Konkrétne ide o oblasť Algarve, ktorá sa pýši krásnymi plážami a patrí medzi vyhľadávané turistické lokality. Od konca júna bolo na plážach Algarve zaznamenaných už viac ako 120 prípadov výskytu tejto medúzy,“ informovalo vedenie IPMA (Portugalský inštitút pre more a atmosféru) a varovalo pred dotýkaním sa živých aj mŕtvych medúz.
Kontakt s týmito medúzami môže spôsobiť popáleniny a silné alergické reakcie. Niektoré medúzy môžu vážiť až 30 kilogramov s priemerom zvonu 60 centimetrov. Ako sa ďalej v článku uvádza, že doteraz sa tieto medúzy vyskytovali na portugalskom pobreží sporadicky, najmä na jeseň. Biológovia, ktorých citujú médiá, tvrdia, že ich výskyt je dôsledkom otepľovania vody pri portugalskom pobreží.
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa
Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože: Burger bol veľkým sklamaním, no prišlo aj milé prekvapenie
Čo sa to deje na pumpách? Opýtali sme sa čerpacích staníc, či plánujú obmedziť predaj. Niekde sa to už deje
Jánošík bol zbojníkom krátko, nebral len bohatým. Zavesenie na hák je jedna z najhorších smrtí, predtým ho kruto mučili
Sledoval, ako zošívajú dvoch rómskych chlapcov na dvojčatá, pichal injekcie do očí: Anjel smrti nebol potrestaný













Nahlásiť chybu v článku