Ruské hlavné mesto Moskva sa v utorkových ranných hodinách stalo terčom útoku dronmi, v dôsledku čoho došlo k “menším škodám” na budovách, uviedol tamojší starosta Sergej Sobianin. TASR informuje na základe správy agentúry AFP.
Podľa Sobianina si prekvapivý útok na ruskú metropolu nevyžiadal obete na životoch, ani vážnejšie zranenia.
“Dnes ráno, na svitaní, spôsobil útok dronmi menšie škody na niekoľkých budovách. Všetky pohotovostné služby mesta sú na mieste… Doposiaľ nik neutrpel vážnejšie zranenia,” dodal podľa AFP bez uvedenia bližších podrobností moskovský starosta.
⚡️ More than 10
drones are attacking the Moscow region, – Russian media.Now good morning. pic.twitter.com/vhIdvtUERc
— Eva K.🇨🇿🫶🏼🇺🇦🫶🏼🇪🇺 (@EvaTrmx86qc7r) May 30, 2023
Britský denník The Guardian, s odvolaním sa na ruskú agentúru RIA Novosti, informoval, že niektorých obyvateľov budovy v južnej časti Moskvy evakuovali.
Niekoľko ruských kanálov na platforme Telegram uviedlo, že v utorkových ranných hodinách bolo zostrelených do desať dronov, uvádza agentúra Reuters, ktorá zároveň upozornila, že informácie nebolo možné bezprostredne nezávisle overiť.
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi
Desivá havária parníka General Slocum, voda bola plná utopených detí a žien. Tragédiu prekonal až 11. september














Nahlásiť chybu v článku