V stredu môžeme očakávať oblačné a daždivé počasie. Počas tohto dažďa však sa však na zem spolu s kvapkami dostanú aj jemné čiastočky prachu – saharského piesku. Treba tak počítať s tým, že autá bude potrebné umyť.
Kým už niekoľko dní je na Slovensku jasné počasie bez zrážok, v stredu sa to zmení. Ako informuje iMeteo, stabilný charakter naruší studený front. Spolu so zrážkami však k zemi spadne aj saharský piesok.
Piesok z Alžírska
Ten k nám príde z Alžírska, kde v priebehu dnešného dňa prebehne silná piesočná búrka. Pri nej sa do vrchných vrstiev atmosféry dostanú tony piesku a ten sa prúdením začne dostávať až nad Európu. Saharský piesok sa nad západnú Európu dostane zajtra a bude ďalej postupovať, až sa v noci z utorka na stredu dostane aj nad Slovensko.
Keďže zároveň začne u nás zmena počasia, dážď v stredu ráno stiahne k zemi aj saharský piesok. Znamená to, že najmä na autách bude viditeľná jemná žltá vrstva piesku.
Kristína a Juraj žijú na Islande: Život je tu drahý, ale jeho kvalita je vysoká. Miestnym chýba spontánnosť
Najzábavnejšia loď sveta má na streche motokárovú dráhu. Plavba pritom vyjde len na pár stoviek, má to háčik
Z nového seriálu diváci šalejú, láme rekordy sledovanosti: Ľudia ho nevedia vynachváliť, aj keď končí tragédiou
Báli sa, že sa rozbijú na črepy a zomrú. Princezná si myslela, že zhltla klavír, kráľ zas veril, že má orgány zo skla
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa
Surový burger nám takmer utiekol z taniera, no prišlo aj milé prekvapenie. Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože











Nahlásiť chybu v článku