Vzpierač z africkej Ugandy Julius Ssekitoleko, ktorý v piatok opustil tréningový tábor svojho tímu v Osake a bol nezvestný, chce zostať pracovať v Japonsku. Ssekitoleko prišiel do krajiny vychádzajúceho slnka už v polovici júna, aby sa pokúsil kvalifikovať na olympijské hry. To sa mu však nepodarilo.
správy od nás budete mať ako prví.
Neskôr spolu so svojím tímom trénoval v Izumisane v západnej prefektúre Osaka. V piatok však bez ohlásenia odišiel z hotela s drobným odkazom, že do Ugandy sa nechce vrátiť a bude si hľadať prácu v Japonsku. Pracovníci hotela potom zalarmovali políciu.
Starosta mesta Izumisano Hirojasu Čijomacu uviedol, že 20-ročného mladého športovca spozorovali na vlakovej stanici. „Chceme ho nájsť čo najskôr. Sám v cudzej krajine to môže mať veľmi ťažké,“ vyhlásil Čijomacu podľa portálu people.com. „Keď som dostal správu o tom, že zmizol z hotela, veľmi som sa začudoval.

Pátrajú po ňom policajti
Nerozumel som, ako mohol len tak odísť z prísne stráženého hotela,“ skonštatoval prezident Ugandskej vzpieračskej federácie Salim Musoke. „Dostali sme správu, že v Izumisane zmizol športovec a že už po ňom pátrajú policajti aj predstavitelia mesta. Veríme, že sa ho čoskoro podarí nájsť,“ vyhlásil hovorca olympijského organizačného výboru.
Už niekoľko týždňov pred začiatkom olympijských hier organizátori zaviedli prísne protipandemické opatrenia týkajúce sa športovcov aj členov ich realizačných tímov. Ich výjazdy z hotelov v mieste pobytu sa mali obmedziť na odchody a príchody z tréningov. Tokio aj niektoré ďalšie veľké japonské mestá vyhlásili v súvislosti so zvýšeným počtom nakazených stav núdze, ktorý bude platiť počas celej doby konania olympijských hier.
6 € za vstup a veľké pivo za 2,50 €: Kúpali sme sa na skrytom jazere a ochutnali „kúpaliskové“ gastro
Pre chorobu si siahol na život, mal halucinácie. Robin Williams humorom zachraňoval iných, sebe pomôcť nevedel
Baba Vanga je Nostradamus z Balkánu: Negramotná žena oslepla pri búrke a mala dostať dar. Pravda je inde
Pobláznila celé Slovensko, donedávna o nej nikto nevedel: Kto je atlétka Anna Švrček, ktorá sa stala virálnou?
Bola som v Afganistane: Musela som dodržiavať pravidlá. Ženy nesmú pracovať, diktujú im, ako sa obliekať
Japonci sa nevzdali, dostali druhú atómovú bombu. Nagasaki spálila ešte silnejšia explózia než Hirošimu
Vykúpenie z väznice Shawshank bol prepadák: Herec sa musel popasovať s výkalmi, režisér odmietol 2,5 milióna
Nikol sa presťahovala do Egypta: Ramadán som si upravila a držala pôst 14 dní. Miestnym sa páči tajomno žien
Z hlavy zločinca stúpal dym, v sále smrdelo zhorené mäso. Prvá poprava elektrickým kreslom nevyšla na prvýkrát











Nahlásiť chybu v článku