Spoločnosť Facebook vydala novú komunikačnú aplikáciu určenú len pre páry. Prostredníctvom novinky s názvom Tuned si môžu písať, posielať hudbu či vytvárať digitálne albumy. Aplikácia je zatiaľ dostupná pre používateľov operačných systémov iOS v USA a Kanade.
Tuned vyvinul experimentálny tím Facebooku zameraný na vytváranie nových sociálnych médií. Aplikácia, ktorá sa veľmi nelíši od ostatných komunikačných platforiem, je podľa tvorcov „súkromným miestom“ pre páry. Na jej používanie pritom nie je potrebný účet na sociálnej sieti Facebook.
Používatelia môžu pridávať druhých ľudí do aplikácie s použitím ich telefónneho čísla a keď sa spoja, môžu si tam posielať rôzne veci vrátane fotiek, hlasových odkazov či špeciálnych reakcií.
Ako upozorňuje spravodajský portál BBC, jej služby zrejme nie sú šifrované, ako napríklad pri komunikačnej aplikácii WhatsApp, no platia pre ňu rovnaké podmienky pre ochranu dát ako na Facebooku. Tie umožňujú spoločnosti zaznamenávať komunikáciu a ďalšie používateľské správanie za účelom cielenia reklamy. Mohlo by to však znamenať, že sa preto používatelia Tuned budú menej prikláňať k posielaniu osobných informácií či súkromných fotografií prostredníctvom aplikácie.
Šéf IĽP k ľudským právam: Ficova vláda je asociálna a zbabelá. Bez ľudských práv sme len zdroje pre korporácie
Vianočné trhy u našich susedov sú ako z rozprávky: Na šunku za 6 eur sa tvorili rady, na cenu si dajte pozor
Psychologička Zuzana o alkohole: Fero Joke verejne priznal chybu a bol to správny krok, riskoval svoju reputáciu
Do Bratislavy lietadlom, do Košíc zase vlakom. Za 1 deň som porovnala oba spôsoby cesty, určiť víťaza je náročné
Nikola žije v Španielsku: Väčšina ľudí tu zarába okolo 1 300 € mesačne. Prenájom jednoizbového bytu v Madride stojí 1 000 €
Magické trhy blízko Slovenska nás očarili ponukou aj cenami. Klobása je o polovicu lacnejšia ako v Bratislave
Analytik Potočár o úskaliach energopomoci: Človek s platom 1 500 eur ju nezíska, dôchodca s rovnakým dôchodkom áno
Najrýchlejší vlak na svete sa vznáša: Dokáže ísť takmer 1 000 kilometrov za hodinu. Výstavba je neuveriteľne drahá
Koučka Zuzana radí, ako si nájsť partnera: V tomto prípade sa sexu na prvom rande vyhnite, ženy robia dve chyby









Nahlásiť chybu v článku