Na Srí Lanke zahynulo v roku 2019 až 361 slonov, čo je najvyšší počet od roku 1948, keď Srí Lanka nadobudla samostatnosť. Ako uvádza Sajeewa Chamikara, ochranca životného prostredia z mimovládnej organizácie Hnutie za krajinu a reformu poľnohospodárstva, zhruba 85 percent z 361 uhynutých slonov v minulom roku prišlo o život vinou človeka. Väčšina z nich sa stala obeťou otráv, elektrických ohrád, či dokonca výbušnín, ktoré ľudia zabalili do potravy.
Slony na Srí Lanke zabíjajú predovšetkým farmári, ktorí tvrdia, že im tieto zvieratá ničia úrodu.
Na Srí Lanke žije momentálne podľa britskej BBC zhruba 7 500 slonov na slobode, desiatky a možno stovky ďalších v zajatí. Na tých Srílančania vozia turistov alebo ich nechávajú promenádovať počas osláv.
Šéf IĽP: Ficova vláda chce Slovákov v zahraničí umlčať, zasahuje do ich práva voliť. Krajina cúva, nejde vpred
Bola som na najlepšom letisku na svete: Vodopád je zadarmo, najete sa aj lacno a okúpete v strešnom bazéne
Mirka odišla na Lombok, kde ju jedlo v reštaurácii vyjde 1 euro. Analytik povedal, aké konsolidačné opatrenia by nám pomohli
Chcela si vziať život, a tak skočila z Empire State Building. Elvita Adamsová je jediná žena, ktorá to prežila
Kyanidu neveril, poistil sa guľkou do hlavy. Posledné dni Adolfa Hitlera boli plné paranoje a strachu














Nahlásiť chybu v článku