V národnom parku v Zimbabwe zastrelil muž menom Richard Cooke, leva Xanda. Mal 6 rokov a bol priamym potomkom leva Cecil the Lion. Taktiež bol otcom niekoľkých levíčat a potom, čo bol zastrelený Cecil, skončil rovnako aj jeho najstarší syn. Cooke zastrelil aj Xandovho brata, ktorý bol od neho o 4 roky mladší. Odpoveď na otázku, kedy budú môcť konečne levy v prírodnej rezervácii žiť slobodne, je stále záhadou.
Zabitie Cecila spôsobilo v čase jeho smrti obrovský rozruch. Bol hlavnou turistickou atrakciou a taktiež bol súčasťou prebiehajúceho výskumu Oxfordskej univerzity. Americký zubár a lovec trofejí, Walter Palmer, postrelil Cecila šípom, no trvalo celých 40 hodín, kým sa mu ho podarilo vystopovať a zastreliť puškou. Palmer však popiera, že by trvalo tak dlho, kým by lev skutočne dokonal. A tak nemôže byť obvinený zo žiadneho zločinu. Aspoň nie oficiálne, avšak ďalší dvaja muži boli stíhaní v súvislosti s týmto lovom.
Vraví sa, že Palmer zaplatil niečo okolo 50-tisíc dolárov profesionálnemu lovcovi, aby mu pomohol zabiť slávneho leva. Po love rýchlo odletel domov, no podal vyhlásenie: „Netušil som, že ten lev bol miestny obľúbenec a súčasťou štúdie. Zistil som to až na konci lovu, spoľahol som sa na profesionálny názor miestneho experta, ktorý mal zaistiť, aby bol môj lov legálny.“ Podľa jeho slov, nebol kontaktovaný úradmi ani v Zimbabwe, ani na americkej pôde, no je ochotný pomôcť pri ďalšom vyšetrovaní. „Ešte raz, veľmi ľutujem, že kvôli činnosti, ktorú milujem a vykonávam zodpovedne a legálne, umrel tento lev.“
Juhoafrický prezident Jacob Zuma sa k celej situácii vyjadril veľmi ľahostajne: „Čo sa stalo je, že lovec nevedel že Cecil bol tak známy. Videl leva a zabil leva. A bol to Cecil.“ Situácia sa zrejme dotkla viac bežných ľudí než oficiálnych autorít, no to stále nemení nič na závažnosti tejto situácie.
ladbible.com
Obed nás vyšiel na 42 eur, najedli sme sa až na druhý pokus. Boli sme v podniku z novej časti Na nože
Nikola a Hana dali výpoveď v práci a odišli na Zanzibar: Ľudia tu zarábajú 171 eur mesačne, dostávame ponuky na vydaj
Slovenku si mal Epstein kúpiť ako otrokyňu na sex, keď mala len 15 rokov: Neskôr mu mala pomáhať, oficiálne je nezvestná
Bitka, ktorá rozhodla o 2. svetovej vojne: V Stalingrade stratili obe strany milión vojakov, pre nacistov to bol ale koniec
Doktorka farmácie: Infúzie vitamínu C sú pre zdravých ľudí zbytočné a môžu byť rizikové. Prevetrajú tiež peňaženky
Zvládne byť prorokom každý? Naša redakcia predpovedala 46 vecí na rok 2025, vyše 44 % z toho správne
Matka 10 detí 25 rokov držala v zajatí dievča. Boli sme v reštaurácii z novej epizódy Na nože, zostali sme nespokojní
O obľúbenom animáku Tom & Jerry sa šíri konšpirácia, ktorú ste možno počuli aj vy. Pravda je však inde
Navštívili sme nádherné miesto na Slovensku, zamilovali sme si ho. Je zaradené medzi „Sedem divov Turca“










Nahlásiť chybu v článku