Foto: Unsplash

Lukáš Mužla / / Série
Ak spĺňate niektoré z týchto bodov, potom ste možno inteligentnejší, ako si myslíte.

Existuje mnoho inteligenčných a vedomostných testov, ktoré by vám prezradili, ako na tom v skutočnosti váš rozum je. Existuje však aj niekoľko predpokladov, ktoré na človeka vplývajú a zvyšujú tým jeho inteligenciu. Jedná sa o rôzne spoločenské, psychologické vplyvy alebo návyky. Ak spĺňate aspoň niekoľko z nasledujúcich 8 bodov, potom je veľká pravdepodobnosť, že ste inteligentnejší, ako ste si doposiaľ mysleli. 

Ste leniví

Ak o vás druhí hovoria, že ste lenivý, je možné, že sa mýlia. Možno ste len oveľa inteligentnejší ako si myslia oni i vy. Výskum z floridskej Gulf Coast University ukázal, že ľudia s vyšším IQ sa častejšie zamotajú vo svojich myšlienkach, preto sú menej aktívni a navonok sa môže zdať, že sú dokonca leniví. Naopak ľudia s menším IQ svoj voľný čas vypĺňajú čo najväčším počtom aktivít, a preto by ste im lenivosť určite nepripísali.

Foto: pixabay.com

Ste zábudliví

Ak patríte medzi ľudí, ktorí často zabúdajú svoje kľúče či doklady, dátumy, mená či nepotrebné informácie, potom by ste mali spozornieť. Podľa vedcov z univerzity v Toronte totiž táto vlastnosť môže predznamenávať vyššie IQ. Zabúdanie je totiž len bezpečnostným mechanizmom nášho mozgu, ktorý kontroluje, aby sa naše riadiace centrum nezahltilo zbytočnými informáciami. Viac informácií o tomto výskume nájdete v našom staršom článku.
Confused

Používate vulgárne slová

Výskum univerzity Marist College ukázali, že používanie vulgárnych slov sú znakom vyššej inteligencie. Znie to celkom nezmyselne všakže? Experiment však ukázal, že ľudia, ktorí poznajú viac vulgárnych slov, majú aj väčšiu slovnú zásobu, čo je jeden zo znakov vyššieho IQ. Tento fakt však samozrejme neznamená, že by ste mali svoju slovnú zásobu obohatiť o čo najviac vulgarizmov…
rude

Veríte ľuďom

Dôvera v ľudí je údajne ďalším znakom vyššej inteligencie. Okrem toho dôvera upevňuje sociálne väzby v spoločnosti, čo je okrem inteligencie ďalším dôležitým krokom k pokroku ľudstva. Dôvera a viera v ľudí má vplyv i na vaše zdravie. Výskumy ukázali, že dôveryhodní ľudia majú štatisticky menej stresu a s tým spojených zdravotných problémov.
Friendship

Ste vegetarián

Anglický výskum univerzity v Southhamptone ukázal, že inteligentnejšie deti sa v budúcnosti s veľkou pravdepodobnosťou stanú vegetariánmi. Ak si teda na mäse nepochutíte, je možné, že máte vyššie IQ, ako ste si doteraz mysleli. Podľa výsledkov výskumu majú vegetariáni v priemere o 5 bodov vyššie IQ ako ľudia, ktorí mäso konzumujú.

Foto: pixabay.com

Máte veľa nápadov

To, že inteligentnejší ľudia prinášajú nové nápady, sa zdá byť celkom logické. Byť nápaditý úzko súvisí s prvým bodom, ktorý sme v tomto článku rozoberali. Inteligentní ľudia skutočne prichádzajú s novými nápadmi, ideami a riešeniami častejšie ako ostatní, no problém prichádza pri ich realizácii. Práve tá ide oveľa lepšie „menej inteligentným“, kedže ľudia s vyšším IQ budú donekonečna rozmýšľať nad tým, ako sa to dá spraviť ešte lepšie.
Idea !!

Máte mačku

Hovorí sa, že na svete žijú len dva typy ľudí a to milovníci psov a milovníci mačiek. Na tieto skupiny ľudí sa pozrela aj veda a niektoré výskumy ukázali zaujímavé výsledky. Majitelia a milovníci mačiek sú údajne pokojnejší, citlivejší a majú vyššie IQ. Naopak, majitelia psov sú aktívnejší, otvorenejší a potrpia si na pravidlá.
cat

Kratší spánok

Ak patríte medzi nočné tvory, potom pravdepodobne patríte k inteligentnejšej časti populácie Zeme. Podľa výskumu majú inteligentní ľudia túto vec spoločnú. Ostávajú dlho hore a do postele sa dostávajú neskôr ako ostatní. Týmto štýlom majú inteligentnejší ľudia o niečo menej spánku, pretože musia ráno vstávať rovnako skoro ako všetci ostatní.
Late Night Working

Pozri aj: Týchto 7 znakov vám prezradí, či ste viac emocionálne inteligentní ako ostatní

brightside.me
0
Komentovať (0)