Foto: Youtube/Pixabay

Číňan Wej Fafu bojuje proti masovému odlesňovaniu vlastným spôsobom. Už 33 rokov vysádza stromy.

To, že odlesňovanie je vážnym problémom, si uvedomuje každý z nás. No len malá hŕstka ľudí s tým aj niečo robí. Jedným z takých ľudí je aj Číňan Wej Fafu. Vo svojich 76 rokoch každý deň ráno vstáva, aby išiel vysádzať nové stromy do svojho lesa. A to všetko pre jeho lásku k prírode a stromom. 

Les, ktorý zalesňuje, v minulosti zničil požiar. Wej sa nedokázal pozerať na spustošenú prírodu, a tak sa rozhodol les nanovo vysadiť. Dodnes sa mu podarilo vysadiť les až o rozlohe vyše 76 hektárov. Ako sám vraví, svoj les by nevymenil za nič, ani by ho nikdy nepredal.

A to sa aj potvrdilo. Za les mu lesníci, ktorí chceli stromy vyťažiť, ponúkali až 15 miliónov jüanov (takmer 2 milióny eur). Povedali mu, že ho potom môže nanovo vysadiť. To ale Wej odmietol, napriek tomu, že peniaze by sa mu určite zišli. Bojuje totiž so zákernou rakovinou. Napriek tomu, všetky peniaze, ktoré zarobí na svojej farme, investuje do lesa, nakupuje hnojivá a nové malé stromy.

Jeho vášeň a lásku k prírode obdivujú tisícky ľudí, ako aj v jeho okolí, tak aj za hranicami. Aj Wej je malou lastovičkou, ktorá môže priniesť zmenu v myslení ľudí a urobiť náš svet, krajší, ekologickejší a zelenší.

news24.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )