Portál eSky si prešiel najpopulárnejšie destinácie a pripravil atraktívne dovolenkové ponuky na jeseň a zimu roku 2018.

Rok čo rok, pri plánovaní našej vysnenej dovolenky, máme tendenciu vyberať si exotické destinácie, a to najmä počas jesene a zimy, keď teploty dramaticky klesajú, z oblohy padá dážď a nedostatok vitamínu D si začne vyberať svoju daň na zdravotnom stave cestovateľov.

Počas zimnej sezóny nič nedobije baterky lepšie ako horúce slnko, azúrové more, jemný piesok a pohľad na palmy. Kam zvyčajne cestujeme, keď leto dávno skončilo, no naša túžba po teple pretrváva? Ukazuje sa, že okrem populárnych a takpovediac overených destinácií ľudia smelo siahajú aj po vyslovene nových a neopozeraných miestach. Aké z cestovateľských možností, ktoré na vás čakajú v nadchádzajúcich mesiacoch, sú tie najlepšie?

Spoločnosť eSky pripravila rebríček exotických destinácií, do ktorých ľudia počas jesene a zimy roku 2017 mierili najčastejšie. Najvyhľadávanejšími krajinami boli Thajsko, Čína, Spojené arabské emiráty, Izrael a India.

A ktoré destinácie budú v kurze počas tejto sezóny? Tu je top 5 miest, ktoré by podľa eSky mali byť v nadchádzajúcich chladných mesiacoch tými najvychytenejšími.

Thajsko – pre milovníkov dych berúcich výhľadov a pestrej kuchyne, rovnako ako pre fanúšikov lezenia a vodných športov

Foto: Pixabay.com

Pokiaľ ide o vysnívané exotické destinácie slovenských cestovateľov, ostáva Thajsko na 1. mieste. Nejde však o žiadne prekvapenie, pretože Thajsko je krajinou úsmevov a dobrosrdečnosti, ktorá svojim návštevníkom ponúka obrovskú porciu rozmanitosti.

Nájdete tu skvelé podmienky na relax, príležitosti k spoznávaniu orientálnej kultúry a úžasné chute a vône. Očaria vás prekrásne biele pláže a do výšky sa týčiace mogoty, vápencové pahorky vynárajúce sa z krištáľovo čistej vody. Thajsko, to je tiež pulzujúca metropola Bangkok, fascinujúce starožitnosti a zlaté budhistické chrámy.

V Thajsku si skrátka každý príde na svoje – a nezáleží na tom, či cestujete osamote, s priateľmi alebo rodinou; nezáleží na tom, či prahnete po pamätihodnostiach alebo vás sem lákajú športové zážitky – Thajsko disponuje špičkovými možnosťami pre lezenie, skvele vybudovanou infraštruktúrou pre vodné športy, no ponúka aj nezabudnuteľné kulinárske okamihy a intenzívny nočný život. Býva tu horúco po všetkých stránkach, veď teplota sa počas celého roka pohybuje na úrovni 30 – 35 °C.

Dominikánska republika – hotový raj pre tých, ktorí radi spoja opaľovanie sa so športom, no špeciálne pre ľudí, hľadajúcich mier a ticho

Foto: Pixabay.com

Dominikánska republika je priam krajinou zázrakov pre tých, ktorí hľadajú relax na prekrásnych plážach. Destinácia sa odporúča najmä rodinám a “hľadačom” pokoja a bezstarostných chvíľ.

Niet divu, že si ľudia vyberajú práve Dominikánsku republiku – obyvatelia tejto krajiny sú neobyčajne priateľskí a pohostinní, počasie je tu vždy skvelé, a to v kombinácii s azúrovým morom, bielymi piesočnatými plážami a sviežou zeleňou vytvára skutočne neodolateľnú kombináciu.

Priaznivci aktívnych foriem oddychu a vodných športov tu tak isto nájdu niečo pre seba – Dominikánska republika totiž ponúka skvelé podmienky pre windsurfing, potápanie, plachtenie, parasailing a treking.

Najpopulárnejšími rezortmi v Dominikánskej republike sú pri Karibskom mori ležiaca La Romana a Punta Cana v blízkosti Atlantického oceánu. Priemerná ročná teplota dosahuje 25 °C.

Spojené arabské emiráty – pre milovníkov luxusu a fanúšikov rozprávok Tisíc a jednej noci

Foto: Pixabay.com

V rebríčku najvychytenejších destinácií, ktorý zostavila spoločnosť eSky, patrí Spojeným arabským emirátom tretie miesto. Hoci sa táto destinácia často spája s veľkoleposťou, modernosťou, exkluzívnymi hotelmi, kúpeľmi a nadštandardnými službami, cestovatelia tu okrem toho môžu očakávať aj nádherné piesočnaté pláže, palmové záhrady, tradičné beduínske dedinky a oázy.

Obrovský a pôsobivý je nie len Dubaj či Abú Zabí, hlavné mesto a jedno z najväčších miest v krajine, ale aj všetko ostatné. Stojí za to vidieť a navštíviť aj ďalšie emiráty, napríklad Fujairah, ktorý je známy vďaka svojej nádhernej tradičnej architektúre a miestnym trhom. A najlepšie na tom všetkom je, že let do Spojených arabských emirátov trvá iba 6 hodín.

Čína – raj pre milovníkov intenzívnych prehliadok pamätihodností, farebných palácov a kulinárskych delikates

Foto: Pixabay.com

Čína je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí okrem relaxácie majú záujem aj o intenzívne prehliadky pamiatok.

Najľudnatejšia krajina sveta je plná kontrastov, ktoré skrátka treba zažiť. Hluk, ktorý dokáže narobiť len doprava v Číne, korenisto voňajúce jedálne a reštaurácie na jednej strane a veľkolepé chrámy a dych berúce pamiatky na strane druhej.

Zakázané mesto a Čínsky múr kontrastujú s ohromujúcimi modernými mestami. Krajina zlatého draka vás nepochybne uchváti, bez ohľadu na spôsob, akým do Číny pocestujete.

Na jeseň sa priemerná teplota v Číne pohybuje na úrovni zhruba 20 °C, no pri plánovaní cesty musíte brať do úvahy charakter podnebia v konkrétnom regióne. To vás ale od cesty odradiť nemusí, veď Šanghaj a Peking sú bližšie ako kedykoľvek predtým, doslova na dosah ruky!

Kuba – najväčší a najvzrušujúcejší ostrov Karibiku

Foto: Pixabay.com

Pri plánovaní jesennej a zimnej dovolenky by ste určite nemali zabudnúť na vášnivú Kubu! Je to krajina, v ktorej hudba nikdy neprestáva hrať a jej rytmus sa mieša s arómou rumu a dymom cigár, pričom šťastie a vľúdnosť obyvateľov vás sprevádza na každom kroku.

Existujú tisícky dôvodov pre návštevu tohto úžasného ostrova: očarujúce pláže, úžasné podvodné jaskyne a vodopády, tropické džungle, čajové a tabakové plantáže. Okrem dych vyrážajúcej prírody tu nájdete aj oslňujúce koloniálne mestá, old-school autá a rôzne obchody.

Karibský ostrov však poteší aj vaše chuťové bunky – miestna kuchyňa je veľmi originálnou kombináciou španielskych a kreolských chutí. A fenomenálne kubánske mojito, tak odlišné od kokteilu, ktorý poznáme v Európe – mňam!

Miesto s tak úžasnou atmosférou, kde sa prelínajú vzrušené revolučné slogany s jasne maľovanými stenami a salsou, nenájdete nikde inde. Kuba je prosto jedinečná.


Tip: Letenky do týchto a mnohých ďalších destinácií nájdete na Esky.


Príbehy
0
Komentovať (0)