Foto: wikimedia.org/flickr.com

Michaela / / Zaujímavosti
Ak chcete vstúpiť do povedomia ľudí, musíte zaujať. Slávne osobnosti si niekedy zmenili meno práve preto, aby boli ľahšie zapamätateľné, no niekedy ich k tomu viedli celkom iné dôvody...

V šoubiznise je normálne, že slávne osobnosti nevystupujú pod menom, ktoré majú napísané v občianskom preukaze. Smrť takého  Georgiosa Panayiotoua by vás asi nechytila za srdce, pretože si môžete myslieť, že je to len jeden z miliárd ľudí na našej planéte. No keď vám povieme, že ide o Georga Michaela, hneď ste v obraze. A určite vám pri spomienke na tohto slávneho speváka príde trošku smutno…

Slávne meno musí mať šmrnc a malo by byť aj ľahko zapamätateľné. Veď málokto má chuť lámať si jazyk nad komplikovaným menom. Prinášame vám 35+ skutočných mien celebrít a pozor, niektoré fakt stoja za to!

#1 Katy Perry

Civilné  meno: Katy Hudson. Znie to celkom fajn. Až na to, že tak sa volá aj istá herečka. A nechceme predsa pliesť hrušky s jablkami, však?

2 days til you can ? WITNESS ? the album❗️Pre-order #WITNESS Link in bio.

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on

#2 Demi Moore

Civilné meno:  Demetria Guynes. Nevieme, ako vám, no nám meno Demetria neznie dvakrát rajcovne. Demi je oveľa lepšia alternatíva.

#3 Albert Brooks

Civilné meno: Albert Einstein. Tu vari zmenu netreba ani vysvetľovať. Jeho rodičia boli očividní fanúšikovia Teórie relativity…

#4 Meg Ryan

Civilné meno: Margaret Mary Emily Anne Hyra. Meno dlhé ako cesta z Košíc do Bratislavy. Tiež by sa asi dosť blbo vynímalo v záverečných titulkoch

#5 Natalie Wood

Civilné meno: Natalia Nikolaevna Zakharenko. Tak a už to viete! Natalii v žilách koluje slovanská krv. Aby však zapadla do Holywoodu, zmenila si meno. No ani to pôvodné nie je na zahodenie!

A natural beauty. ❤️⠀

A post shared by Natalie Wood (@nataliewood) on

#6 Woody Allen

Civilné meno: Allen Konigsberg. Priezvisko, ktoré je zrejmé dosť náročné vysloviť.

#7 Joaquin Phoenix

Civilné meno: Joaquin Rafael Bottom. Jeho skutočné meno nie je až také zlé. Ktovie, prečo sa ho rozhodol zmeniť.

#8 Chevy Chase

Civilné meno: Cornelius Crane Chase. Tento herec si pseudonym vybral dosť nezvyčajným spôsobom. Inšpiroval sa tradičnou anglickou baladou o Chevym Chaseovi. To by nebolo až tak zlé, no Chevy Chase z piesne bol starý rasista, s ktorým je veľmi ťažké spolupracovať…

#9 Ben Kingsley

Civilné meno: Krishna Pandit Bhanji. Podľa mena by ste asi sotva povedali, že ide o britského herca. To bolo aj jeden z dôvodov, prečo si zmenil meno na niečo „britskejšie.“

#10 Olivia Wilde

Civilné meno: Olivia Jane Cockburn. Olíviine rodné priezvisko nie je veru žiadna výhra v tombole. Vyvoláva asociácie s mužským pohlavným orgánom a to u herečky nie je nič moc. Teda, ak sa nerozhodne pre rolu pornohorečky.

When you realize there's an open bar and lots of available seating. (#TBT a couple weeks ago after the Tonys.)

A post shared by Olivia Wilde (@oliviawilde) on

#11 Alan Alda

Civilné meno: Alphonso d’Abruzzo. Teraz tu máme slovnú hračku. Alan si svoje priezvisko vyskladal z prvých dvoch písmen civilného mena a priezviska. AL + DA = Alda. Aspoň si ho ľahko zapamätá.

#12 Diane Keaton

Civilné meno: Diane Hall. Tu sa tiež trošku zahral osud. Dianina najznámejšia rola je Annie Hall. A teraz si porovnajte meno hlavnej postavy s herečkiným priezviskom. Alebo to bol zámer?

#13 Larry King

Civilné meno: Lawrence Harvey Zeigler. Zmiešajte austrálskeho otca s matkou z Bieloruska, dajte im kvapku židovskej krvi a dostanete nezvyčajné civilné meno. A to treba zmeniť, ak chcete, aby si vás každý zapamätal.

#14  George Michael

Civilné meno: Georgios Panayiotou. Vedeli by ste správne vysloviť priezvisko tejto hviezdy, ktorá zhasla trošku predčasne? Asi by to bol poriadne tvrdý oriešok.

‘Be good to yourself, because nobody else has the power to make you happy…’

A post shared by George Michael (@georgemofficial) on

#15 Whoopi Goldberg

Civilné meno: Caryn Johnson. A máme tu doslova unikát. Whoopi sa to rozhodla zobrať z opačného konca. Umelecké meno si vyvodila z jedinečnej schopnosti hlasito a veľa prdieť. Asi by ste sa hanbili ju uviesť v životopise, no táto sympatická herečka si z toho ťažkú hlavu nerobí. A Goldberg? To si pridala na radu svojej matky, ktorá prišla na to, že by nebolo od veci, keby znela trošku židovsky.

#16  Hulk Hogan

Civilné meno: Terry Jean Bollette. Ak chcete pôsobiť tvrdo a strašidelne, zmeňte si meno na Hulk. Vraj to funguje.

#17 Rock Hudson

Civilné meno: Leroy Harold Scherer, Jr. Ak ste vysokí ako jedľa na Kráľovej holi, treba to patrične zdôrazniť. A to aj zmenou mena. Rock môže byť celkou dobrou alternatívou.

#18 Miranda July

Civilné meno: Miranda Jennifer Grossinger. Krátke a výstižné. Čo by sme viac chceli?

#19  Elvis Costello

Civilné meno: Declan Patrick McManus. Tiež vám veľmi nereže tá zmena? Predsa len, Elvis bol len jeden. A tak by to malo ostať.

#20 Kirk Douglas

Civilné meno: Issur Danielovitch Demsky. Tejto zmeny je tiež škoda. Veď Kirkovo naozajstné meno znie tak vznešene. Priam sa hodí do učebníc. To sa mu však asi nepáčilo.

#21 Carmen Electra

Civilné meno: Tara Patrick. Carmen sa nové meno hodí ako riť na šerbeľ. Viac to ani netreba rozoberať.

Early morning set life #nyc ❤️

A post shared by Carmen Electra (@carmenelectra) on

#22 Audrey Hepburn

Civilné meno: Edda Kathleen van Heemstra Hepburn-Ruston. Teraz sa nadýchnite a skúste rýchlo prečítať jej skutočné meno. Je to jednoducho nemožné.

#23  Julia Child

Civilné meno: Julia Carolyn McWilliams. Julia sa vydala za pána Childa a tak mu ukradla priezvisko, ktoré začala používať aj v umeleckej sfére. Znie dosť dobre, netreba ho meniť.

#24  Dido

Civilné meno: Florian Cloud de Bounevialle Armstrong. Dido išla z jedného extrému do druhého. Zo šialene dlhého mena, ktoré sa jej asi ťažko vypĺňalo do formálnych dokumentov, prešla na štyri písmená. Je však dôkazom, že menej je skutočne viac.

Pete me and half adam. Back again. At google. Going on now x

A post shared by Dido (@dido) on

#25  Courtney Love

Civilné meno: Michelle Harrison. Jedna z najznámejších vdov na svete má meno, ktoré sa zapísalo do povedomia nielen hudobného sveta. Ale ani to skutočné veru nebolo na zahodenie.

#26 Bruno Mars

Civilné meno: Peter Gene Hernandez. Tento spevák má z každého rožku trošku, no vyzerá akoby bol z inej planéty.

#27 Helen Mirren

Civilné meno: Ilyena Lydia Vasilievna Mironov. Toto meno by sa vynikajúco hodilo nejednej špiónke, však?

#28 Shania Twain

Civilné meno: Eileen Regina Edwards. Shania si dala priezvisko po nevlastnom otcovi. Asi mali medzi sebou nadštandardný vzťah.

#29 Anne Rice

Civilné meno: Howard Allen O’Brien. Prečo si zvolila za svoje umelecké meno práve ryžu, sme sa žiaľ nedozvedeli.

#30  Julianne Moore

Civilné meno: Julie Smith. Môže byť. Aj civilné, aj umelecké meno je v pohode.

#31  Stevie Wonder

Civilné meno: Steveland Judkins. Prvé meno sa muselo jednoznačne zmeniť. Kto by sa chcel volať ako krajina Štefanov?

#32 Dezi Arnas

Civilné meno: Desiderio Albert Arnaz y De Acha III. Aj tu bolo potrebné vyhodiť všetko nepotrebné a transformovať meno do zapamätateľnejšej verzie.

#33 Cary Grant

Civilné meno: Archibald Alexander Leach. Aj na tomto sa dá zlomiť jazyk. Len si to vyskúšajte.

#34  Marilyn Monroe

Civilné meno: Norma Jean Mortensen. Viete si predstaviť, že by sa osudová žena volala Norma? Marilyn má predsa len šmrnc.

Always be yourself. Retain individuality; listen to the truest part of yourself. #MarilynMonroe

A post shared by Marilyn Monroe (@marilynmonroe) on

#35  Michael Keaton

Civilné meno: Michael Douglas. Nechceli by ste, aby si vás zamenili s hercom. Najmä, keď sa snažíte preraziť.

#36 Natalie Portman

Civilné meno: Natalie Herschlag. Natalie si pre svoj pseudonym vybrala stredné meno babičky. A dnes ju pozná takmer celý svet.

#37  Vin Diesel

Civilné meno: Mark Sinclair Vincent. Vin si vraj meno zmenil, keď pracoval ako vyhadzovač. Vin vzniklo ako skratka priezviska a prezývku Diesel dostal od kamaráta. A kultové meno bolo na svete!

#38 Nelly

Civilné meno: Cornell Iral Haynes, Jr. Nelly si pre svoju umeleckú dráhu vybral skratku svojho krstného mena. A očividne to stačilo!

#39  Lady Gaga

Civilné meno: Stefani Joanne Angelina Germanotta. Ani Lady Gaga sa nenarodila ako Lady Gaga. V občianskom preukaze mala napísané obyčajné meno Stefani. Lady Gaga však vznikla ako odkaz na pieseň Radio Gaga od Queen. Nie, nie je v tom odkaz na gágajúcu hus.

Like a summer peach ? jus juicin' xoxo, Joanne #joanneworldtour #rehearsal

A post shared by xoxo, Gaga (@ladygaga) on

#40  Jay Z

Civilné meno:  Shawn Corey Carter. Tohto umelca v mladosti len tak ľahko nič nerozhádzalo. Aj preto dostal prezývku Jazzy, ktorá bola odvodená od jazzu, ktorý si spájame s pohodou. Svojim umeleckým pseudonymom sa však Jay Z rozhodol vzdať poctu svojmu učiteľovi Jaz-O. Milé od neho.

Meno je znamenie, ktoré so sebou nosíme celý život. No niekedy stojí za to ho zmeniť. Ak chcete urobiť dieru v umeleckom svete, musíte mať meno, ktoré má šmrnc.

Pozri aj: Na koho sa podobáte? Táto stránka vám prezradí, ktorá celebrita vyzerá rovnako ako vy

thoughtcatalog.com
0
Komentovať (0)