celebslike, roman sdicaprio

Matej Mensatoris / / Now U Know
Celebrity sú podobné aj bežným ľuďom. Ktorá celebrita vyzerá ako vy?

Aj keď je nás na svete viac ako 7 miliard a každý jeden z nás je jedinečný, predsa len sa mnohí ľudia navzájom viac, či menej podobajú. To si uvedomili aj tvorcovia jednej zaujímavej stránky, ktorý do svojej databázy zaradili tisíce fotografií známych svetových celebrít. Pomocou jednoduchého nástroja nahráte svoju fotografiu a tá je porovnaná s celebritami v databáze. Na základe toho zistíte, ktorá celebrita je vašim „dvojníkom“.

Na stránke sa momentálne nachádza až 10 tisíc celebrít, čo je naozaj bohatá databáza, z ktorej sa vyberá najvhodnejší dvojník. Aplikácia na stránke porovnáva vaše základné tvárové rysy a zvolí celebritu, ktorá sa na vás najviac podobá. Môže sa stať, že ak nahráte fotku z uhla, či na fotke robíte grimasu, tak vám softvér priradí inú celebritu, ako keby ste sa tvárili vážne. Pre najlepší výsledok sa preto tvárte prirodzene a pozerajte sa priamo do objektívu. Rozpoznávanie tváre je zložité aj kvôli rozličným svetelným podmienkam, no softvér na stránke sa postupne učí a zdokonaľuje svoje vyhľadávanie.

clarifai.com

Ako na to?

Prejdite na stránku clarifai.com. Tam kliknite na tlačidlo Try your own image. Nahrajte svoju fotografiu a potvrďte. Na bočnej strane fotografie sa objaví meno celebrity, s ktorou sa vaša tvár najviac zhoduje a takisto aj pravdepodobnosť či percento, ako veľmi táto zhoda platí. Na nahranej fotografií môže byť aj viacero tvárí, softvér každú zanalyzuje a priradí k nej výsledok vyhľadávania.

Na akú celebritu sa podobáte vy?

Pozri aj:  15 celebrít, ktoré sa až neuveriteľne podobajú na postavy z Disneyho filmov

interez. sk (mmm), dailymail.co.uk

 

0
Komentovať (0)