Foto: Unsplash.com

Lifehacky sú rôzne nápady, rady, tipy, či triky, ktoré dokážu robiť náš každodenný život ľahším.

Určite ste sa ocitli v situácii, s ktorou ste si nevedeli rady a začali googliť možné riešenia. Internet je vďakabohu plný rôznych vychytávok a life hackov. Vy ste sa s nami na našom Instagrame podelili o tie, ktoré sa vám odvedčili a my sme z nich vybrali tie najlepšie.

#1 Ak vás poštípe nejaký hmyz, priložte si na uštipnuté miesto plátok cibule či uhorky, alebo tvaroh, ktorý miesto schladí.

#2 Pri sprchovaní sa opláchnite studenou vodou. Nielen, že ochladzovanie tela posilňuje imunitu, ale slúži aj ako prevencia proti akné.

Foto: pixabay.com

#3 Ak máte problém zaspať, nadýchnite sa pokojne nosom, a to po dobu štyroch sekúnd. Zadržte dych na sedem sekúnd. Pomaly vydychujte vzduch ústami, po dobu ôsmich sekúnd. Toto opakujte až dovtedy kým nezaspíte. Sami uvidíte, že to nebude trvať dlho. U niektorých ľudí táto metóda funguje tak dobre, že dokážu zaspať aj do jednej minúty.

#4 Účinný prostriedok v boji s potením je práškový púder. Obsahuje totiž minerálne soli, ktoré absorbujú vlhkosť. Zároveň ho môžete použiť aj ako náhradu za suchý šampón.

#5 Malé rozbité časti skla ľahko pozbierate plastelínou.

#6 Aby vás pri krájaní cibule neštípali oči, žujte žuvačku.

#7 Pri začínajúcej bolesti hlavy si dajte na chvíľu ruky do ľadovej vody.

#8 Keď už pečivo nie je čerstvé, dajte ho na chvíľu do mikrovlnky s pohárom vody.

Foto: pixabay.com

#9 V prípade, že si chcete overiť zdravotné príznaky, nevyhľadávajte rôzne neoverené fóra, ale použite radšej aplikáciu, v ktorej je umelá inteligencia. Tá vám pomôže rozoznať príznaky a poradí, čo máte robiť ďalej. Viac info TU.

#10 Pri balení si oblečenie zrolujte, ušetrí vám to kopu miesta.

#11 Ak sa vám chce spať, zadržte svoj dych najdlhšie ako viete.

#12 Šupky od pomaranča sú skvelá prvá pomoc, keď sa vám minie čistiaci prostriedok a aj špongia naraz.

Foto: pixabay.com

#13  Chcete krásny úsmev, ale nemáte dostatok financií? Môžete jednoducho získať príspevok na pekné zuby vo výške 50 až 100 € každý rok. Zistite viac pre ďalšie detaily.

#14 Na premočené topánky sú skvelou prvou pomocou noviny. Nasiaknu totiž prebytočnú vodu.

Foto: pixabay.com

#15 Ak si chcete svoje nápoje ochladiť, skvelou vychytávkou je dať ich do nádoby spolu s balónikmi, ktoré predtým napustíte vodou a dáte zamraziť.

#16 Ak ste zábudlivý a neustále strácate svoje veci, pomôžeme vám aspoň s preukazom poistenca. Máme tip na aplikáciu, kde máte svoj zdravotný preukaz vždy po ruke. A okrem neho aj recepty na lieky. Chcete takúto aplikáciu? Kliknite SEM.

#17 Zasekávajúci sa zips stačí potrieť balzamom na pery.

#18 Ak sa neviete prestať smiať, skúste sa uštipnúť.

V spolupráci s poisťovňou Dôvera
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )