Foto: TASR - S. Písecký

Do 31. decembra 2023 je potrebné vymeniť len ružové vodičáky, teda vodičské preukazy, vydané do konca apríla 2004.

Ministerstvo vnútra (MV) Slovenskej republiky eviduje ešte 168 314 takzvaných ružových vodičských preukazov, ktorým na konci roka 2023 skončí platnosť. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok zo strany Hlas-SD na štvrtkovej tlačovej konferencii deklaroval zabezpečenie kontinuity pri vydávaní nových dokladov.

Rýchlo ich vymeňte

Šéf rezortu vnútra kritizoval, že čistopisy preukazov boli objednané formou priameho rokovacieho konania. Poukázal na porušenie zákona o verejnom obstarávaní. Aktuálny stav zásob čistopisov týchto dokladov je 38 445.

„Nemáme inej možnosti, ako podpísať dodatok k zmluve, ktorá je napadnutá Úradom pre verejné obstarávanie, aby sme zabezpečili, že občania SR sa nebudú musieť báť toho, že im budú hroziť pokuty,“ podotkol. Podpisom dodatku má byť vykrytá potreba čistopisov do júna 2024.

Foto: Facebook (Polícia Slovenskej republiky)

Štátny tajomník ministerstva vnútra Patrik Krauspe priblížil, že zo zostávajúceho počtu 168 314 ružových vodičákov sa všetky nebudú meniť. „Sú medzi nimi ľudia, ktorí už nešoférujú, respektíve nepoužívajú tento vodičský preukaz,“ dodal.

Do 31. decembra 2023 je potrebné vymeniť len ružové vodičáky, teda vodičské preukazy, vydané do konca apríla 2004. Od januára 2024 bude jazda s týmto vodičským preukazom považovaná za jazdu bez dokladu.

Uložiť článok

Najnovšie články